Thumb tiguan 2024 Thumb novy vw tiguan 2 Thumb novy vw tiguan 1 Thumb 2024 vw tiguan

Nový VW Tiguan 2024 zachytili bez masky pri natáčaní reklamného spotu (VIDEO)

Volkswagen Tiguan 3. generácie je v záverečnej fáze vývoja a pripravený na oficiálnu premiéru. Na trh však dorazí až v roku 2024. Značka už pripravuje reklamné spoty a práve pri ich natáčaní sa podarilo nový Tiguan zachytiť bez maskovania a vo výraznej farbe karosérie.

S viac ako 88 000 kusmi dodanými v prvej polovici roku 2023 bol Tiguan ôsmym najpredávanejším modelom v Európe (zdroj Automotive News Europe). Dodávky vzrástli o 46,1 % v porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi roku 2022. V skutočnosti sa Tiguanu podarilo predstihnúť  Golf. Aj "výbehová" druhá generácia sa tak stále teší relatívne vysokej obľube. Novinka má záujem zákazníkov ešte viac zvýšiť, otázkou sú však stále ceny. Tiguan sa dá na Slovensku momentálne kúpiť už za 23 tisíc eur s motorom 1.5 TSI, nová generácia však bude určite drahšia.

Krátke video:


Päťsekundový klip ukazuje model tretej generácie v uliciach Ľubľany počas natáčania/fotenia v hlavnom meste Slovinska. Nový Tiguan prichádza s oblejším, uhladenejším dizajnom karosérie, ktorý kombinuje vzhľadové prvky Touaregu a modelov z elektrickej rodiny ID. Nový je aj interiér, predné HD LED matrixové svetlá vyšších špecifikácii, platforma a v súvislosti s ňou aj zadná náprava so 4-prvkovým zavesením kolies a nová generácia adaptívnych tlmičov DCC Pro. Viac informácii o novinke nájdete v našom videu, link pripájame na konci článku.

VW už oznámil, že nový Tiguan bude o 32 mm dlhší a o 5 mm vyšší ako predchodca. Šírka karosérie aj rázvor osí kolies má byť rovnaký ako v prípade druhej generácie. Objem batožinového priestoru sa zvýšil o 33 litrov na parádnych 648 litrov. Nezabúdajme tiež na dodatočný priestor pre hlavu vodiča a predného spolujazdca spolu s väčším priestorom pre nohy osôb sediacich vzadu.


Naše video z prvých jázd s maskovaným Tiguanom:

Zdroj: Avtomanija TV / YouTube