Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb viezli vrak na streche auta autozurnal 4 Thumb viezli vrak na streche auta autozurnal 1 Thumb viezli vrak na streche auta autozurnal 2 Thumb viezli vrak na streche auta autozurnal 3 Thumb viezli vrak na streche auta autozurnal 5 Thumb viezli vrak na streche auta autozurnal 6 Skoda enyaq 06 2021 1024x597 Thumb vrak na aute policia 210512

Policajti v Trnave zastavili tento "nákladiak". Na streche viezol obhorený vrak (FOTO)

Policajti dnes, 12. mája 2021 rieši bizarný prípad. V Trnave sa policajnej hliadke naskytol nevídaný pohľad. Ford Focus kombi, ktorý bol sám o sebe v zúboženom stave, viezol na streche vrak Peugetou 206 kabrio.

Policajti zbadali tento bizarný nákladiak jazdiť po trnavskom obchvate. Ford Focus prvej generácie mal na streche nezvyčajný náklad v podobe obhorenej karosérie Peugeotu 206 CC. Chlapi ho síce k streche Focusu "poctivo" uviazali a zabezpečili, ani to však nestačilo na to, aby sa vyhli dopravnému priestupku. Otázne tiež je, ako sa hlavným protagonistom podarilo vrak na strechu Focusu dostať. Z fotiek vidieť, že Peugeot 206 CC putoval tam kde patrí - na vrakovisko, tentokrát sa však zviezol ozajstným nákladným autom a hlavne bez ohrozenia ostatných účastníkov dopravy. Ak by sa karoséria Peugeotu rozhodla zo strechy staršieho Fordu zošmyknúť, z na prvý pohľad úsmevnej príhody mohla vzniknúť veľmi nebezpečná situácia a v konečnom dôsledku aj vážna dopravná nehoda. Viac informácia Polícia SR zatiaľ nezverejnila.

Aktualizované 15:34: Okrem zle umiestneného nákladu však policajná hliadka riešila nakoniec aj samotný Ford Focus, ktorý bol na jazdu technicky nespôsobilý. Vodičovi na ňom ďalšiu jazdu zakázali a zadržali mu tabuľky s evidenčným číslom aj s osvedčením o evidencii vozidla. Obe vozidlá boli z cesty odstránené odťahovou službou. Policajti PMJ predložia spis na správne konanie. Vodič sa dopustil ďalšieho závažného priestupku v doprave. Pri lustrácii zistili, že podobných priestupkov už má v karte vodiča niekoľko. V správnom konaní mu preto okrem pokuty hrozí aj odobratie vodičského preukazu a zákaz činnosti.

Prečítajte si tiež:

Tento "pilot" letel na Fabii rýchlosťou 214 km/h!

"Pilot" z Poľska preletel kruhovým objazdom a pristál na cintoríne


Zdroj a foto: Polícia SR - Trnavský kraj @ FB