Suv bonus electric bannery 1140x190 02
Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 31 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 15 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 14 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 16 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 17 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 18 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 19 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 20 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 21 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 22 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 24 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 25 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 30 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 34 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 37 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 38 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 46 Thumb content renault megane etech Thumb content renaultmegane Thumb content img 1939 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 1 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 9 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 8 Thumb content renault megane e tech electric autozurnal.com 14

Poznáme ceny nového Renaultu Megane E-Tech na slovenskom trhu

Nový, plne elektrický Megane bude dostupný od 34 000 eur. Objednávky Renault oficiálne spustí od februára 2022.

Nový Megane už kúpite len ako elektromobil, spaľovacie verzie ani hybridy k dispozícii nebudú. Renault Megane E-Tech bude dostupný na slovenskom trhu v troch verziách: equilibre, techno a iconic. Cena začína od 34 000 eur vo equilibre s kapacitou batérie 40kWh a dojazdom 300 km. Elektrický Megane kúpite aj s kapacitou batérie 60 kWh a dojazdom vyše 450 km. Cena vo verzii equilibre začína od 38 800 eur, vo verzii techno od 41 800 eur a vo verzii iconic od 44 800 eur. Megane E-Tech tiež prichádza s 5-ročnou zárukou a 8-ročnou zárukou (alebo 160 000 km) na batériu. Podrobnosti o konkrétnych výbavových stupňoch ani konfigurátor zatiaľ slovenské zastúpenie Renaultu nezverejnilo. 

Čo nový, plne elektrický Megane ponúka?

Odhalený kabát nového Meganu ukázal robustne pôsobiaceho zástupcu kompaktného segmentu. Na dĺžku meria 4,21 m, na šírku 1,78 m a na výšku 1,5 m. Rázvor má hodnotu 2,7 m. Nový Megane tak presne zapadá do kompaktnej triedy segmentu C. Zaujímavý je údaj o hmotnosti, a to len 1624 kg! To je optikou podobne veľkých elektromobilov mimoriadne nízka hodnota. Batožinový priestor ponúkne 440 litrov + ďalších 22 litrov na odloženie nabíjacieho káblu.

Odporúčame:

Dacia Jogger odhaľuje ceny na slovenskom trhu! Najlacnejšia je LPG motorizácia

Sériový top model stojí na 20-palcových kolesách (základom budú 18-palcové kolesá), avšak so skromnou šírkou. Megane tak nasleduje koncept posledného Scenicu, ktorý mal priemerom veľké, 20-palcové disky, obuté do pneumatík so šírkou len 195 mm. Crossoverový dojem prináša robustné plastové "brnenie" v spodnej časti karosérie, inak by sme mohli nový Megane pokojne nazvať klasickým 5-dverovým hatchbackom. Renault sa snažil zjavne vyhovieť obom táborom - je to akýsi mix hatchbacku a crossoveru. Nechýba samozrejme nové, modernejšie logo značky alebo evolúcia LED svetiel s typickým Renault svetelným podpisom. Kľučky dverí sú zapustené.

Nový Megane E-TECH Electric stojí na platforme CMF-EV, ktorú zdieľa napr. s aliančným súrodencom Nissan Ariya. Na rozdiel do Ariye ale značka komunikuje zatiaľ len jednomotorové pohony, s elektromotorom umiestneným vpredu a pohonom predných kolies. Koncepčne tak ide o výrazne odlišné riešenie napr. v porovnaní s platformou MEB koncernu Volkswagen (motor vzadu, pohon zadných kolies). K dispozícii budú dve výkonové verzie a dve veľkosti (kapacity) batérií. Výkonnejší elektromotor poskytne 160 kW (217 k) a 300 Nm, štandardná verzia potom 96 kW (130 k) a 250 Nm. Výkonnejšie prevedenie zrýchli na stovku za 7,4 sekúnd, maximálka bude obmedzená na 160 km/h.

Renault je pyšný na novú, ultratenkú batériu chladenú kvapalinou, ktorá má na výšku len 110 mm. Prispieva k nižšiemu ťažisku a nižšej celkovej výške Meganu. Váži 395 kg, vyrába ju LG a pracuje s technológiou NMC. To znamená, že využíva viac niklu a menej kobaltu, výsledkom je vyššia energetická hustota s hodnotou 600 Wh/l.

Megane bude k dispozícii s dvoma kapacitami batérie, 40 kWh a 60 kWh. Väčšia z nich umožní podľa normy WLTP prejsť až 470 km, menšia 300 km. Rýchlonabíjanie výkonom 130 kW je dnes slušným štandardom, poteší však palubná nabíjačka pre AC nabíjanie s výkonom až 22 kW. Pri využití DC rýchlonabíjania dokáže Megane nabiť za 30 minút dostatočnú porciu pre zvládnutie 300 km.  

Prečítajte si tiež:

Renault Austral bude nástupcom Kadjaru. Ukáže sa už onedlho

Architektúra palubnej dosky je nová, od súčasných spaľovacích bratov sa výrazne líši. Dominantou sú dva displeje, a to digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 12,3 palcov a stredovým displejom infotainmentu, ktorý má 12 palcov a vertikálnu orientáciu. Pod ním však našťastie nechýbajú klasické, hardvérové tlačidlá pre rýchly vstup do jednotlivých podmenu systému. Nový je aj volant s "hranatým" vencom.

Nový infotainment pochádza od Googlu a značka ho označuje ako OpenR Link. Sľubuje bezdrôtovú podporu Android Auto a Apple CarPlay, automatické online aktualizácie FOTA (Firmware Over-The-Air) a služby Google (vrátane Google Maps, Google Assistant a Google Play). 

Materiály už z fotiek pôsobia mimoriadne kvalitne, interiér vyzerá veľmi príjemne. Podľa dobre informovaného magazínu RNews.cz nový Megane prinesie ešte kvalitnejšie materiály ako súčasné najnovšie modely Renaultu. A aj tie v testoch a recenziách za kvalitne zvolené materiály berú plusové body. V interiéri sa má vyskytnúť aj pravý drevený dekor so špeciálnou povrchovou úpravou. Vráti sa aj špičková výbava Initiale Paris, ktorú v minulosti dostala len prvá generácia Meganu.