Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb misano buggyra Thumb misano a Thumb misano b Thumb buggyra Thumb misano c Thumb misano d Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb misano e Thumb misano f Thumb misano g Thumb misano1

Pretekárske ťahače začali novú sezónu

Európsky šampionát v pretekoch ťahačov začal sa už tradične uplynulý víkend na okruhu v talianskom Misane.

Z najvýhodnejšej pozície doň vyštartoval Nemec Jochen Hahn v kamióne Iveco, lebo v prvej kvalifikácii bol o takmer 0,5 s rýchlejší než Čech Adam Lacko v novom ťahači Buggyra VK50. Tak ako pred rokom aj teraz sa Hahnovi podarilo triumfovať už v prvých pretekoch sezóny. Za ním prišli do cieľa Lacko a španielsky matador Antonio Albacete v ťahači MAN tímu Truck Sport Lutz Bernau .

Druhé preteky štartovali v opačnom poradí než skončila kvalifikácia. V nich si najlepšie počínal Rene Reinert prvýkrát za volantom nového ťahača Iveco. Vedenia sa ujal hneď po štarte, keď predbehol Luisa Recuenca v kamióne MAN stajne Truck Sport Lutz Bernau vyrážajúceho z najlepšej východiskovej pozície. Preteky vypísané na 12 kôl dosť dobre dopadli pre Albaceteho, ktorý skončil druhý pred Nemkou Steffi Halmovou v ťahači Iveco tímu Schwabentruck. Lacko skončil tesne pod pódiom po intenzívnom ťažení zo 7. miesta.

V upršaných tretích pretekoch podujatia v Misane triumfoval Norbert Kiss v kamióne Mercedes-Benz stajne Tankpool 24 Racing pred Lackom a Hahnom.

Víťazom posledných pretekov v Taliansku sa opäť stal šampión Hahn. Ten síce vyštartoval až zo 6. miesta ale s konkurentmi si hravo poradil a napokon predbehol aj Saschu Lenza pilotujúceho nový kamión MAN stajne SL Trucksport 30 Team, ktorý na úvod predbehol z najvýhodnejšej pozície štartujúceho Portugalčana Joseho Rodriguesa. Tretí skončil Anthony Janiec v ťahači MAN tímu Lion Truck Racing. Lacko bol opäť štvrtý.

Po prvom podujatí ME ťahačov je toto poradie jazdcov: 1. Adam Lacko (44), 2. Jochen Hahn (42), 3. Norbert Kiss a Antonio Albacete (obaja po 34), 5. Rene Reinert (28), 6. Sascha Lenz a Steffi Halmová (obaja po 24).

Ďalšie podujatie európskeho šampionátu v pretekoch ťahačov bude na programe 22. a 23. júna na Hungaroringu. Odtiaľ sa pretekárske kamióny presťahujú na Slovakia Ring do Orechovej Potône, kde sa našim fanúšikom predstavia prvý júlový víkend.