Thumb foto 7 bezpecne s toyotou 10 Thumb foto 2 bezpecne s toyotou 5 Thumb foto 1 bezpecne s toyotou 4 Thumb foto 3 bezpecne s toyotou 6 Thumb foto 4 bezpecne s toyotou 7 Thumb foto 5 bezpecne s toyotou 8 Thumb foto 6 bezpecne s toyotou 9 Thumb foto 8 bezpecne s toyotou 11 Thumb foto 9 bezpecne s toyotou 12 Thumb foto 10 bezpecne s toyotou 0 Thumb foto 11 bezpecne s toyotou 1 Thumb foto 12 bezpecne s toyotou 2 Thumb foto 13 bezpecne s toyotou 3

Projekt Bezpečne s Toyotou poskytne prvovodičom skúsenosti, ktoré v autoškole nezažili

Prvovodiči získajú jedinečnú možnosť zadarmo si otestovať svoje šoférske zručnosti v krízových situáciách a vopred sa na ne pripraviť.

Slovenské zastúpenie Toyoty sa rozhodlo posunúť hranice bezpečnosti a pomôcť znížiť počet dopravných nehôd na slovenských cestách. Tento ambiciózny cieľ si kladie jedinečný projekt Bezpečne s Toyotou, ktorý chce otestovať limity mladých vodičov a ich áut v krízových situáciách a pripraviť ich na rizikové udalosti za volantom. Kurzy zastrešujú profesionálni inštruktori z CENTRA BEZPEČNEJ JAZDY na SLOVAKIA RINGU v Orechovej Potôni. Čerstvým vodičkám a vodičom, ktorí majú vodičský preukaz aspoň 12 mesiacov či o pár rokov dlhšie, ponúkajú zadarmo svoje know-how a dlhoročné skúsenosti. V spolupráci s Toyotou plánujú tento rok preškoliť zhruba 250 záujemcov. Najväčšiu šancu absolvovať tento kurz a získať skúsenosť na nezaplatenie budú mať tí, ktorí sa prihlásia medzi prvými.

Prečo je kurz určený iba pre prvovodičov? Odpoveďou sú policajné štatistiky, ktoré jednoznačne hovoria, že najrizikovejšími vodičmi sú tí, ktorí vlastnia vodičské oprávnenie dva až päť rokov. Najviac smrteľných nehôd spôsobujú vodiči druhý rok po absolvovaní autoškoly. Podľa štatistík Prezídia Policajného zboru SR pätinu nehôd (20,54 %) spôsobili v roku 2022 vodiči, ktorí mali vodičské oprávnenie do 5 rokov (vrátane) od jeho vydania.

Je prirodzené, že vodiči, ktorí nemajú najazdené dostatočné množstvo kilometrov sú prvý rok po získaní vodičského preukazu na cestách opatrnejší. Navyše autoškoly sú skôr postavené na teoretických znalostiach ako na praktickom zvládnutí neštandardných situácií. Absolvovanie kurzu bezpečnej jazdy preto začínajúcich šoférov a šoférky naučí predvídať nebezpečenstvo na cestách, zvládať nedotáčavý šmyk, krízové brzdenie a vyhýbavý manéver na kopci, spoznať hranice seba a svojho auta a získať istotu za volantom.

Praktické informácie o kurze:

• Kurz je určený pre držiteľov a držiteľky vodičského oprávnenia, ktorí ho majú minimálne jeden a maximálne 5 rokov (vrátane)
• Kurz je určený iba jednej prihlásenej osobe, ktorá sa privezie na vlastnom aute a absolvuje s ním praktickú časť
• Maximálna kapacita jedného kurzu je 12 osôb
• Kurz prebieha v malých skupinkách do 6 osôb a trvá 3 hodiny
• Rozdeľuje sa na teoretickú a praktickú časť
• Pred samotnou jazdou absolvuje účastník 60-minútovú teoretickú prípravu
• Praktická časť trvá 120 minút, počas ktorej účastník absolvuje dva moduly na cvičisku: modul Rovina a modul Kopec
• Modul 1 Rovina: tréning krízového brzdenia na rôznych povrchoch, malý slalom
• Modul 2 Kopec: vyhýbavý manéver na klznej ploche, prejazd zákrutou dole kopcom, tréning prejazdu zákrutou s výjazdom do kopca
• Kurz je pre účastníkov, ktorí spĺňajú podmienky projektu Bezpečne s Toyotou bezplatný

Prihlasovanie a súťaž:

Kurz je zadarmo, hradí ho spoločnosť Toyota, a trvá 3 hodiny. Prihlasovanie je možné cez rezervačný modul na stránke www.bezpecnestoyotou.sk. Každý účastník kurzu bude mať možnosť zapojiť sa na mieste do súťaže o zapožičanie vozidla Toyota C-HR s plnou nádržou na 2 týždne a ďalšie skvelé ceny.