Vw limited 1140x190  1
Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 6 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 1 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 7 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 9 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 10 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 11 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 2   k pia Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 2 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 3   k pia Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 4 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 5 Thumb lada largus 2021 facelift autozurnal.com 8

Prvá generácia Loganu MCV žije v podobe Lady Largus. Prešla faceliftom

Aj keď je prvá Dacia Logan MCV u nás už dávno len v portfóliu jazdených vozidiel, na ruskom trhu ju naďalej ponúkajú ako novú Ladu Largus. Tá prešla decentným faceliftom. Poďme sa pozrieť, čo zastaralá, ale zároveň jednoduchá a robustná technika v roku 2021 ponúka. 

Video:


Zatiaľ čo európske trhy privítali novú generáciu Sandera a Loganu s oveľa modernejšou technikou, v Rusku sú priority iné. Jednoduchá technika zo starej školy má zelenú, Lada Largus alias prezlečená Dacia Logan MCV 1. generácie dostala facelift. Na trhu je od roku 2012, v roku 2019 prešla prvým faceliftom a dokonca "prežila" aj druhú generáciu Loganu MCV. Jednoducho, nestarnúca klasika a na tamojšom trhu jedno z najlacnejších nových rodinných áut. Faceliftované prevedenie začali vyrábať 4. februára 2021 a so začiatkom produkcie zverejnili ďalšie detaily. 

Zatiaľ čo európske trhy privítali novú generáciu Sandera a Loganu s oveľa modernejšou technikou, v Rusku sú priority iné. Jenoduchá technika zo starej školy má zelenú, Lada Largus alias prezlečenená Dacia Logan MCV 1. generácie dostala facelift. Na trhu je od roku 2012, v roku 2019 prešla prvým faceliftom a dokonca "prežila" aj druhú generáciu Loganu MCV. Jednoducho, nestarnúca klasika a na tamojšom trhu jedno z najlacnejších nových rodinných áut. Faceliftované prevedenie začali vyrábať 4. februára 2021 a so začiatkom produkcie zverejnili ďalšie detaily. 

Odporúčame:

Dacia predstaví tri nové autá, vrátane kompaktného SUV. Ohlásila úzku spoluprácu s Ladou!

Modernizovaný Largus dostal prepracovanú prednú časť s novou maskou v štýle písmena "X", ktoré je rozpoznávacím znakom súčasných modelov Lady ako napr. Vesta, Granta či Xray Cross. Predné svetlá pochádzajú z druhej generácie Loganu. Okrem štandardného prevedenia je naďalej k dispozícii aj oplastovaná verzia Cross s vyššou svetlou výškou.

Veľké zmeny čakajú aj v interiéri osvieženého Largusu. Nejde o najnovší štýl palubnej dosky z nového Sandera, Largus však dostal modernejšiu palubnú dosku z prvej generácie Dustera. Prístrojový panel a volant je však plne v réžii Lady. Novinkou je presunutie ovládačov elektrického sťahovania okien zo stredového tunela na vnútro dverí, podobne ako to má majorita dnešných áut.  Nechýba tiež centrálny dotykový displej infotainmentu s navigáciou a značka tiež vyzdvihuje viac odkladacích priestorov. Vo výbave tiež nájdete 12V zásuvku pre zadný rad sedadiel, USB port, vyhrievanie sedadiel a čelného okna alebo polokožené čalúnenie prepracovaných a komfortnejších sedadiel.

Paleta motorizácií sa nemení, k dispozícií v Rusku ostáva benzínový atmosférický motor 1.6 l s výkonom 64 kW (87 k) a 78 kW (106 k). Silu na kolesá posiela 5-stupňová manuálna prevodovka. 

Prečítajte si tiež:

Poznáme slovenské ceny novej Dacie Sandero! Zdražela, napriek tomu je kráľom v pomere ceny/hodnoty

Lada largus je v Rusku veľmi obľúbeným autom. Od roku 2012 vzniklo viac ako 450 tisíc kusov a patrí medzi 10 najpredávanejších áut na tamojšom trhu. Najnovší facelift mu predĺži život o ďalšie roky, overená a spoľahlivá technika na ruskom trhu nemusí byť najnovším výdobytkom a nohy jej nezrážajú ani ultraprísne emisné normy. Largus síce vychádza z prvej generácie Loganu MCV, no pre potreby ruského trhu nasadil zosilnený podvozok a lepšiu antikoróznu ochranu. 

Dacia a Lada na jednej lodi

Daciu ako takú čaká užšia spolupráca s ruskou Ladou. Obidve značky majú podľa vedenia veľa spoločného a budú tak väčšmi zdieľať techniku s využitím platformy CMF-B. Z celkovo štyroch rôznych podlahových plošín tak prejdú na jednu, čo ušetrí náklady a zdroje. Do roku 2025 predstavia spolu sedem nových áut. Renault im taktiež "požičia" hybridnú technológiu E-Tech. To je dôležité najmä pre Daciu, ktorá si hybridmi zníži flotilové emisie CO2 v emisiami posadnutej Európe.