Suv bonus suv bannery 1140x190 02
Thumb 21m Thumb 21m Thumb 22m Thumb 23m Thumb 25m Thumb 26m Thumb 27m Thumb 28m Thumb 29m Thumb 30m Thumb 31m

Prvé SUV od Maserati trénuje vo výškach. Odfotil ho náš čitateľ

Príchod novinky, vhodnej aj pre jazdu v teréne sa natiahol. Bude iná ako koncept Levante.

Po značkách Porsche, Jaguar alebo Bentley sa do segmentu športovo-úžitkových vozidiel chystá ďalšia automobilka, preslávená športovými a luxusnými modelmi. Maserati odhalí sériovú podobu svojho SUV na marcovom autosalóne v Ženeve.

Taliani medzičasom novinku usilovne testujú na rôznych typoch povrchov. Z lyžiarskeho strediska Livigno nám fotografie prototypu poslal čitateľ Rudolf. 

Maserati predviedlo štúdiu SUV s názvom Levante na frankfurtskom autosalóne ešte v roku 2011. Vyzerala ako hotové auto, ktoré môže okamžite zamieriť do výroby. 

Čakanie sa však natiahlo. Dokonca sa zdá, že sériová novinka nebude mať s pôvodným konceptom takmer nič spoločné. Naznačili to skice uniknuté z patentového úradu, ktoré vám tiež ponúkame v galérii. Hlavným rozpoznávacím znakom novinky majú byť prídavné okrúhle svetlá umiestnené pod hlavnými svetlometmi. Isté je, že Maserati staví podobne ako Jaguar či Porsche na dynamické línie.

Keďže legendárna značka s trojzubcom v logu patrí do koncernu Fiat-Chrysler Automobiles, Taliani pri ladení pohonu všetkých štyroch kolies využili skúsenosti svojich kolegov z Jeepu. Niektoré komponenty údajne majú pôvod v Cherokee. Štvorkolka bude patriť k štandardnej výbave rovnako, ako osemstupňová automatická prevodovka.

Pod kapotou sa objavia šesť- a osemvalcové motory. Chýbať nebude ani vznetový šesťvalec bi-turbo, dodávaný v niekoľkých výkonových variantoch, od 182 do 254 kW (247 - 345 k).