Suv bonus suv bannery 1140x190 02
Thumb renault 5 Thumb r5 turbo 3 1 Thumb r5 turbo 3 Thumb renault 5 1 Thumb renault 5 2 Thumb renault 5 4 Thumb renault 5 3 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 2 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 1 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 3 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 4 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 5 Thumb renault 5 5 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 6 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 7 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 8 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 10 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 9 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 11 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 12 Thumb renault 5 turbo 3 autozurnal.com 13

Renault 5 Turbo 3: Fantastická kombinácia klasiky, moderny a veľkolepého stáda pod kapotou

Firma Legende Automobiles vám za poriadne tučný balík peňazí vytvorí dokonalý Renault 5. Ide o ich tretiu verziu (preto názov "Turbo 3") legendy pretekárských tratí 80. rokov v štýle "Restomod".

Počuli ste už o „Restomod“ modeloch? Ide o kompletne modifikované ikony minulosti s nasadením najmodernejších technológií a novej techniky pod kapotou. Takéto skvosty vyrába napr. firma Singer, no aj mnohé ďalšie manufaktúry, ktoré ručne vyrábajú tie najlepšie mašiny pre súčasných petrolheadov. Pôvod však majú v ikonických kúskoch motoristickej minulosti a rovnako je na tom aj táto moderná reinkarnácia - Renault 5 Turbo 3. 

Ako základ slúži firme Legende Automobiles pôvodný neupravený Renault 5. Výslený produkt si zachováva ducha minulosti, no pridáva technické riešenia a výkony súčasnosti. A práve tým sú restomody tak zaujímavé. Pretože kombinujú to najlepšie z oboch časových období, a zároveň prinášajú punc výnimočnosti ručnej výroby a obmedzenej série vyrobených kusov.  

Vpredu má Turbo užšie 16-palcové kolesá, do asfaltu však hryzú široké zadné "valce" s priemerom diskov 17 palcov.

Renault 5 Turbo 3 nie je novinkou začiatku roka 2022. Prvé zmienky o fantastickom hothatchi prišli už v júli 2021. No koncom roka zverejnili  Legende Automobiles 3D snímky nových prevedení, vrátane bledomodrého kúska na úvodnej fotografii. A teraz technika, ktorá je zlatým klincom programu... V strede uložený, bližšie nešpecifikovaný turbodúchadlom prepĺňaný benzínový motor posiela na zadnú nápravu plnotučných 294 kW (400 k), a to cez 6-st. manuálnu alebo sekvenčnú prevodovku.

Podobne ako technika a zovňajšok, aj interiér kombinuje klasiku, purizmus a moderné technológie s kvalitnými materiálmi. Nechýba digitálny prístrojový panel, automatická klimatizácia, ale aj odkazy na 80. roky v podobe zachovania pôvodných základných tvarov palubnej dosky.

Podvozok Renaultu 5 Turbo 3 sa drží koncepcie pretekárskej rely beštie R5 Maxi Turbo. V rozšírenej karosérii pracujú lichobežníkové nápravy vpredu aj vzadu. Bližšie technické detaily si manufaktúra drží v tajnosti. Do veľkej miery výsledný produkt závisí aj od požiadaviek zákazníka. Cena však bude astronomická... Legende Automobiles sídliaca v Los Angeles totiž vyrába novodobé ikony bez kompromisov a využíva tie najlepšie materiály, vrátane uhlíkových vláken. 

Renault 5 Turbo 3 si na cestu posvieti plne diódovými LED svetlami.

Zdroj a foto: legendeautomobiles.fr