Kia 1140x190
Thumb 1s Thumb 50012 large 1s

Saab opäť vyrába a chystá facelift modelu 9-3

Výrobné linky vo švédskom Trollhättane zaburácali a na ich konci vyšlo nové auto. Saab tým dal svojím priaznivcom jasný signál, že je späť. Technici v rámci utajenej akcie  vyskúšali funkčnosť zariadení, na ktorých sa už čoskoro rozbehne hromadná produkcia.

Približne 500-členný tím medzičasom pripravuje vynovenú verziu Saabu 9-3. Prvé vyrobené auto má niektoré komponenty od nových subdodávateľov, nové logo, ale zatiaľ pôvodný vzhľad karosérie. Poslúži hlavne na testovacie účely. Do predaja sa dostanú až modernizované verzie s upraveným dizajnom exteriéru i interiéru. Prvá dodávka zákazníkom má prebehnúť do konca roka.

Omladzovacia kúra zbaví Saab 9-3 všetkých dielov, pochádzajúcich od koncernu General Motors. V tejto súvislosti sa vynára otázka, aké motory budú pracovať pod kapotou. Podrobnosti však chýbajú. Saab neodhalil ani techniku auta, ktoré ako prvé zišlo z obnovenej výrobnej linky.

Sedan strednej triedy sa popri tradičných spaľovacích motoroch, dočká aj elektrickej verzie. Jej premiéra je naplánovaná na budúci rok.

Zámery investičnej spoločnosti NEVS, ktorá je vlastníkom značky Saab, zatiaľ rátajú iba s modelom 9-3 sedan. Iné karosárske varianty, ani väčší model 9-5 v plánoch nefigurujú.