Vw limited 1140x190  1
Thumb sad zvolen k pil 100 autobusov 1 Thumb sad zvolen k pil 100 autobusov 3 Thumb sad zvolen k pil 100 autobusov 2

SAD Zvolen kúpil 100 autobusov Iveco Crossway

Iveco Czech Republic v spolupráci s autorizovaným dealerom Corex dodáva pre spoločnosť Slovenská autobusová doprava Zvolen stovku autobusov z modelového radu Crossway.

Stredoslovenský dopravca SAD Zvolen postupne zaraďuje do prevádzky nové autobusy z výrobného závodu Iveco Bus vo Vysokom Mýte. Ide o tri varianty medzimestského modelu Crossway: 70 vozidiel Crossway LE Line 12m s motorom Tector, 20 autobusov Crossway LE Line 10,8m s motorom Tector a 10 kusov variantu Crossway LE Line 14,5m (motor Cursor). Autobusy sú vybavené klimatizáciou, mechanickou nástupnou plošinou pre invalidné vozíky, USB portmi, Wi-Fi, predinštalovanou kamerou a odbavovacím systémom. Premávať budú na trasách v deviatich okresoch Banskobystrického kraja a na linkách verejnej dopravy v štyroch mestách, kde SAD Zvolen prevádzkuje celkove cca 650 autobusov.

Modelový rad Crossway, ktorý vyrába fabrika vo Vysokom Mýte v Českej republike, ťaží z rozsiahleho know-how tohto závodu v oblasti medzimestských autobusov. Je obľúbený hlavne pre svoj výkon, všestrannosť, komfort a nízke prevádzkové náklady. Od jeho uvedenia na trh bolo vyrobených viac ako 55 000 kusov v rôznych verziách.

„Naša spoločnosť prepraví ročne takmer 20 miliónov cestujúcich na 177 linkách, ktoré prevádzkujeme a naši vodiči najazdia za rok s autobusmi našej spoločnosti 25 miliónov kilometrov,“ povedal PhDr. Adrian Polóny, predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Slovenská autobusová doprava Zvolen. Dodal, že ako významný líder na trhu autobusovej dopravy a druhá najväčšia dopravná spoločnosť na Slovensku poznajú potreby svojich cestujúcich rovnako ako potreby vodičov. Preto sa znova rozhodli pre značku Iveco Bus.