Vw limited 1140x190  1

SEAT a Renault zastavujú výrobu v španielskych závodoch

Automobilky SEAT a Renault musia kvôli nedostatku komponentov dočasne pozastaviť výrobu v niekoľkých španielskych závodoch.

Odporúčame: 

Zmeškáte kvôli koronavírusu TK a EK vozidla? Pokutu odpustia

Koronavírus sa začína podpisovať na nedostatku komponentov a zlyhaní dodávateľských reťazcov už aj v Európe. V španielskych závodoch značiek SEAT a Renault pozastavujú výrobu. Najviac postihnutým bude závod SEAT v Martorell, kde sa odstávka dotkne 7000 zamestnancov. Výrobu pozastavia od pondelka 16. marca na bližšie neurčené obdobie. Šéf odborov Matias Carnero tvrdí, že odstávka môže trvať až 6 týždňov. Hovorca značky SEAT povedal, že dĺžku odstávky výroby ešte neupresnili, čas ukáže, ako sa bude situácia kvôli koronavírusu vyvíjať.

Podobný problém s nedostatkom komponentov má aj značka Renault. Tá pozastaví výrobu v dvoch španielskych závodoch v mestách Valladolid a Palencia, a to v pondelok a utorok budúceho týždňa (16.3-17.3). 

"Vo štvrtok sme ešte žiadne problémy nemali, teraz však budeme musieť od pondelka závody vo Valladolide a Palencii na dva dni zatvoriť," povedal hovorca Renaultu, pričom poukázal na problémy v Katalánsku. V závodoch Valladolid a Palencia pracuje približne 6 000 ľudí.

Pozastavenie výroby v meste Barcelona sa od piatka 13.3 dotklo aj automobilky Nissan, ktorej zlyhal dodávateľský reťazec s kolesami. Výroba v dvoch závodoch má byť zastavená minimálne do zajtra, 16.3. Ovplyvnilo to 3000 pracovníkov.

Zdroj: Autonews Europe