Continental 05 2020 1140x190

SEAT eScooter bude prvý elektrický skúter značky

SEAT vstupuje na motocyklový trh. Presne 19. novembra predstaví štúdiu eScooter v španielskej Barcelone na veľtrhu Smart City Expo World Congress. Lepšie mesto si značka pre premiéru vybrať nemohla.

Prečítajte si tiež: 
Test SEAT Tarraco 2,0 TDI 4Drive: Najmladší, najlepší?

Kto v Barcelone bol tak vie, že ide o mesto s mimoriadnou obľubou skútrov a malých motoriek. O tom, že je to stále tak, som sa presvedčil pri nedávnej návšteve mesta. V každodennej hustej premávke je podiel skútrov voči autám mimoriadne vysoký. 

Barcelona je mestom s najväčším počtom motocyklov na počet obyvateľov v Európe a má dlhoročnú tradíciu jednostopovej mobility. Aj preto si toto mesto SEAT zvolil ako miesto premiéry pre svoj prvý elektrický skúter. SEAT tvrdí, že elektrický eScooter je ekvivalentom skútra so spaľovacím motorom s objemom 125 cm3. Predávať ho začne v roku 2020 súkromným zákazníkom, ale aj flotilovým zákazníkom – firmám poskytujúcim službu zdieľania vozidiel. SEAT zatiaľ zverejnil len jednu fotografiu eScootera.

Ako povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT: „Kontinuálny rast veľkých miest vytvára ako jednu z hlavných výziev zabezpečenie efektívnej  mobility. Dnes robíme ďalší krok v rámci našej stratégie mestskej mikromobility potvrdením premiéry prvého elektrického skútra v histórii našej značky.“

Nový SEAT eScooter doplní stratégiu mestskej mobility značky, zameranej na poskytovanie udržateľných riešení pre mestá. SEAT už na minulom podujatí Mobile World Congress oznámil, že prevzal rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Táto stratégia zahŕňa štúdiu mestského vozidla SEAT Minimó, ako aj elektrickú kolobežku SEAT eXS Kickscooter powered by Segway, predstavenú na veľtrhu  Smart City Expo 2018, ktorá sa už bežne predáva a my sme ju otestovali.