Continental 09 2020 1140x190
Thumb volkswagen passat konci arteon Thumb vw passat a arteon konci autozurnal.com 1 Thumb vw passat a arteon konci autozurnal.com 2 Thumb vw passat a arteon konci autozurnal.com 3

Súčasný VW Passat sedan má byť posledný. Spočítané to má aj Arteon!

Už dlhšie sa šepká, že VW plánuje ukončiť dlhú ságu menom Passat. Teraz sa na povrch dostali informácie z prostredia automobilky, ktoré hovoria o konci VW Passat v karosárskej verzii sedan. A to nie je všetko...

Časy sa menia a všetko raz musí skončiť. Nie je to tak dávno, čo bol Passat pevnou baštou a jedným z hlavných pilierov ponuky nemeckej značky. Je tu s nami viac ako 47 rokov. Súčasná doba je však plná turbulencií a rýchlo sa meniacich pravidiel, ktorým sa značky musia prispôsobiť. Emisná hystéria, obľuba SUV, šetrenie nákladov... to všetko už pochovalo a ešte len pochová mnohé automobilové ikony minulosti.

Passat do dôchodku, Arteon sa dlho neohrial

Prestížny magazín Automotive News, ktorý často prináša informácie nemenovaných zdrojov blízkych automobilke, hovorí o konci VW Passat sedan. V roku 2023, kedy sa má ukázať nová (a pravdepodobne úplne posledná) generácia Passatu odíde limuzína nadobro do dôchodku. Nový Passat príde, ale len s karosériou kombi. Volkswagen ho bude vyrábať po boku Škody Superb v bratislavskom závode v Devínskej Novej Vsi.

Prečítajte si tiež:

Tak predsa! VW Passat a Škoda Superb budú "Made in Slovakia"

Prečo Passat skončí iba s karosériou sedan? Prekvapivo, dôvodom má byť konkurencia z vlastných radov, Škoda Superb. Tá ponúka viac priestoru, jej karoséria typu liftback je praktickejšia ako sedan a na trhoch, kde sú limuzíny strednej triedy ešte stále populárne, má väčší potenciál ako Passat. Paradoxne, Superb by mal prežiť aj s karosériou kombi.

Spolu s Passatom sedan má skončiť aj štýlový Arteon, a to aj s karosériou Shooting Brake.

Zdroj blízky automobilke pre Automotive News tiež uviedol, že Volkswagen sa v budúcnosti bude ešte väčšmi venovať vývoju crossover a SUV modelov, nehovoriac o rozmachu elektromobilov. V tomto odvetví chce byť VW jeden z lídrov. V rámci relokácie finančných prostriedkov skončí aj jedna z vlajkových lodí Volkswagenu, atraktívny Arteon, ktorý sa len nedávno predstavil s karosériou typu Shooting Brake! Pre mnohých bude odchod Arteonu ešte väčším smútkom, keďže ten skončí úplne, a to v oboch karosárskych prevedeniach.

Odporúčame videost VW Arteon Shooting Brake:


Zdroj: Automotive News , motor1.com