Suv bonus suv bannery 1140x190 02

Suzuki láka na tajomnú novinku. Jej premiéra už klope na dvere

Aj keď sa o tom veľa nehovorí, s najväčšou pravdepodobnosťou sa už 25. novembra 2021 dočkáme oficiálnej premiéry nového Suzuki S-Cross.

Značka to oficiálne nepotvrdila, atmosféru okolo novinky necháva zahalenú pod rúškom tajomstva. No nedávno sa o novom S-Crosse rozhovoril šéf španielskeho zastúpenia Suzuki, Juan López Frade pre magazín Motor.es. Potvrdil príchod nového S-Crossu, ktorý by mal doraziť veľmi skoro: "Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, k predajcom by mal (nový S-Cross) doraziť do Vianoc." A je to aj logické, súčasná generácia je tu s nami od roku 2013, pričom má za sebou jeden facelift. No Frade spomínal španielsky trh, navyše, v dnešnej neistej dobe a kvôli problémom s dodávateľskými reťazcami sa S-Cross k predajcom dostane s najväčšou pravdepodobnosťou až v prvej polovici roka 2022.

Odporúčame:

TEST Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet Hybrid: Univerzál telom i dušou

Značka zatiaľ zverejnila prvú fotografiu predného svetlometu s parabolovou LED technikou. Ten sa ponáša na svetlo z faceliftovanej Vitary. Technické podrobnosti nemáme, no už v júni vyšlo najavo, že Suzuki do budúcna počíta s novým spaľovacím benzínovým motorom s objemom 1.5 l. Má ísť o hybrid. Dnes ešte nevieme, či pôjde o 48V mild-hybrid s pomocným elektromotorom (integrovaný štartér-generátor) alebo plne hybridný pohon. Do úvahy pripadá aj druhá možnosť, a to v prípade, že si Suzuki požičia pohonnú jednotku od Toyoty, s ktorou uzavrel strategické partnerstvo. Takúto motorizáciu už má súčasný hybridný Yaris. V prípade nasadenia 48V mild-hybridnej techniky očakávame nový motor priamo z vývoja Suzuki.

Keďže Suzuki je špecialistom na kompaktné autá s pohonom 4x4, ani nový S-Cross by nemal ostať skrátka a ponúknuť verziu s pohonom všetkých kolies. Rozmermi by mal narásť len minimálne, v hierarchii Suzuki bude okupovať miesto medzi 4,2 m dlhou Vitarou a 4,6 m dlhým Acrossom.

Tak či tak, viac informácií sa dozvieme už o dva týždne, kedy Suzuki naplánovalo oficiálnu premiéru novinky.