Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb suzuki v japonsku autozurnal 4 Thumb suzuki v japonsku autozurnal 3 Thumb suzuki v japonsku autozurnal 2 Thumb suzuki v japonsku autozurnal 1

Suzuki predalo v Japonsku už 25 miliónov vozidiel. Trvalo to 65 rokov

Suzuki dosiahlo ku koncu apríla 2021 kumulovaný japonský domáci predaj 25 miliónov minivozidiel. Vyplýva to z údajov japonských združení predajcov automobilov a ľahkých motorových vozidiel a motocyklov.

Absolútne prvé, sériovo v Japonsku vyrábané minivozidlo Suzulight, uviedla spoločnosť v októbri 1955. Postupne pribúdali ďalšie charakteristické modely, ktoré odzrkadlili potreby zákazníkov, vrátane minivozidiel ako Jimny v roku 1970, Alto v roku 1979 a Wagon R v roku 1993. Najnovšie k nim pribudol model Spacia v roku 2013 a model Hustler v roku 2014. Uvedenú 25-milónovú hranicu odbytu tak dosiahla Suzuki za 65 rokov a sedem mesiacov.

V Japonsku rastie počet zákazníkov, ktorí uprednostňujú minivozidlá pre ich ekonomicky efektívnu prevádzku či ľahké ovládanie. Uplatňujú sa ako praktická nevyhnutnosť pre každodenné rodinné použitie, ako je dochádzanie do práce, vozenie do školy a nakupovanie. Zároveň poslúžia ako autá užitočné pre podnikanie, na prepravu osôb a tovaru zo súkromných obchodov, miestnych dielní a fariem. Vo vidieckych oblastiach, kde je slabo dostupná verejná doprava, často nahrádzajú autobusy a vlaky.