Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb lbx teaser front 0 Thumb lbx teaser rear lights 1

Tajomný Lexus LBX už klope na dvere. Čo o ňom vieme?

Lexus plánuje 5. júna tohto roku predstaviť úplne nový model LBX. Pred plánovanou premiérou zverejnil videoklip a fotografie poodhaľujúce charakteristické svetlomety nového modelu.

O aké auto však pôjde? Lexus zatiaľ mlčí, viac technických detailov ani veľkosť novinky neodhalil. Podľa zákulisných informácií sa však LBX hierarchicky zaradí pod kompaktný Lexus UX. Vo svojej podstate má ísť po o vyšperkovaný Yaris Cross, zabalený do prémiového kabátu a po technickej stránke adekvátne vylepšený. 

Lexus UX síce nepatrí medzi priestorových rekordmanov, no dĺžka karosérie 4,5 m necháva aj menšiemu modelu LBX voľné pole pôsobnosti. Lexus LBX veľa konkurencie mať nebude. Najmenšie BMW X1 je väčšie ako UX a Mercedes-Benz GLA je na tom podobne. Rivala však nájde v Audi, a to v podobe modelu Q2. Nie však nadlho, keďže Q2 má svoju púť ukončiť a ďalšia generácia pravdepodobne nedôjde vôbec.

Odporúčame:

Lexus UX 250h F-Sport 2023: Postavený ženou pre ženy (VIDEOTEST)
 

Očakáva sa, že Lexus LBX jazdiaci na platforme TNGA-B má využívať aj pohonné ústrojenstvo Yarisu Cross. Určite nebude chýbať plne hybridná motorizácia, v tomto prípade so spaľovacím motorom s objemom 1.5 l. V segmente malých crossoverov je Yaris Cross výnimočný pohonom všetkých kolies a podobne by to malo byť aj pri LBX.  V prípade Toyoty je k dispozícii je aj nehybridný model s 1,5 l motorom, ktorý prostredníctvom šesťstupňového manuálu alebo CVT dodáva silu na predné kolesá. Čisto spaľovacie srdce je však v prípade LBX otázkou.


Model LBX je určený primárne pre európske trhy. Viac informácií a fotiek prinesieme 5. júna, kedy sa uskutoční oficiálna premiéra Lexusu LBX.