Tonale 1140x190
Thumb skoda kodiaq 2024 Thumb skoda kodiaq 2024 Thumb content 230511 new generations of kodiaq and superb 2 010d9579 Thumb content 230511 new generations of kodiaq and superb 4 c12de29f Thumb content 230511 new generations of kodiaq and superb 1 246683b7 Thumb content 230511 new generations of kodiaq and superb 6 1393264c Thumb content nova skoda kodiaq 2023 autozurnal 3 Thumb content nova skoda kodiaq 2023 autozurnal 4 Thumb kodiaq 2024 rear Thumb kodiaq

Takto má vyzerať nová, opäť o čosi väčšia Škoda Kodiaq 2024

Najväčšie SUV českej značky už onedlho dorazí v druhej generácii. Rýchle foťáky ho prvýkrát zachytili s produkčným telom, zahaleným do maskovacej fólie pri testoch vo Švédsku. Neskôr nám značka ukázala maskovaný Kodiaq (a Superb) na oficiálnych záberoch. 

Nový Kodiaq i Superb budú mať svetové premiéry na jeseň 2023.

Na základne proporcií, vzhľadu a detailov maskovaných prototypov známi grafici prichádzajú s možnými podobami novinky bez maskovacej fólie. Grafik webu Kolesa dlhodobo "zoblieka" olepené prototypy a vysokou presnosťou sa triafa do následnej sériovej podoby. Takto má vyzerať nový Kodiaq. Je zreteľné, že najnovší dizajnový jazyk SUV vlajkovej lode Škody dal zbohom ostrej bočnej linke vo vrchnej časti dverí. Nový Kodiaq (aj Superb) budú mať uhladenejšiu karosériu, no majú byť opäť o čosi väčšie.Aktuálny Kodiaq je postavený na koncernovej platforme MQB A2, ktorú zdieľa s Tiguanom, Tiguanom Allspace alebo Seatom Tarraco. Očakávame, že novinka bude stáť na platforme MQB Evo, ktorú používajú VW Golf, Cupra Formentor, Škoda Octavia a pripravovaná tretia generácia Tiguanu. Platforma MQB Evo (podobne ako MQB A2) umožňuje nasadenie plug-in hybridného pohonu, ktorý by sa už v budúcej generácii Kodiaqu mal pod plechy nasťahovať. Kodiaq ho doteraz na rozdiel od technicky spriazneného Tiguanu v ponuke nemal. Prím však budú hrať benzínové a naftové mild-hybridy v najnovšej evolúcii - motory TSI a TDI.

Nový Kodiaq si s najväčšou pravdepodobnosťou "požičia" riešenie interiéru z Volkswagenu. Prístrojová doska adoptuje dva stredne veľké displeje infotainmentu, požičané zo súčasného Golfu, a všetky bezpečnostné prvky, ktoré momentálne ponúkajú autá koncernu VW v triede stredne veľkých SUV. Veľká 15-palcová obrazovka infotainmentu z pripravovaného VW ID.7 bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyhradená pre cenovo vyššie modely Volkswagenu.

Prečítajte si tiež:

Škoda preberá zodpovednosť za vývoj motorov EA 211 vrátane 1.5 TSI

Vzhľadom na ohlásené regulácie a zákaz predaja nových áut so spaľovacím motorom bude budúca generácia Kodiaqu pravdepodobne posledná, ktorá bude mať pod kapotou spaľovacie motory a celkovo môže uzatvoriť kapitolu značky s menom Kodiaq. Nástupca už bude čisto elektrický a aj s odlišným menom. Jeho predobrazom je elektrická štúdia Vision 7S.