Tonale 1140x190
Thumb renault austral dizajn autozurnal.com 1 Thumb renault austral dizajn autozurnal.com 3 Thumb renault austral dizajn autozurnal.com 4 Thumb renault austral dizajn autozurnal.com 1 Thumb renault austral dizajn autozurnal.com 2 Thumb content content renault austral 2022

Takto má vyzerať nový Renault Austral, nástupca Kadjaru

Nová generácia kompaktného SUV francúzskej značky už neponesie meno Kadjar, ale Austral. Využije spoločný technický základ s novým Nissanom Qashqai, dizajnom sa má zasa priblížiť novému elektrickému Meganu E-Tech. 

Vďaka moderným technológiám sa na ohlásené novinky môžeme pozrieť ešte predtým, než z nich značka oficiálne zhodí kabát. Nemáme na mysli špionážne fotografie, ale 3D grafické ilustrácie, vytvorené na základe reálnych proporcií, siluety a dizajnových detailov maskovaných prototypov. Keďže Renault nedávno zverejnil oficiálne zábery Australu, zahaleného do tajomstva maskovacej fólie, grafici sa pustili do práce. Jedným z najlepších grafických návrhov sú ilustrácie štúdia Uness Desig, na ktoré upozornil skvelý RNews.cz. Ešte raz pripomíname, že nejde o oficiálne zábery značky Renault, no k sériovej podobe Australu majú pravdepodobne, veľmi, veľmi blízko...


Grafik vykreslil vzhľad Australu podľa siluety a detailov maskovaných prototypov. K sériovému vzhľadu sa pravdepodobne priblížil s veľkou presnosťou.


Pôvod názvu nového SUV hľadajte v slove "australis", ktoré v preklade znamená "južný". Austral tak má podľa značky evokovať " farby a teplo južnej pologule" a vyzývať na "dobrodružstvo na cestách". Marketingové vysvetlenie máme za sebou, poďme sa pozrieť na dôležitejšie fakty.  Renault Austral nahradí na trhu staršieho súrodenca Kadjar už v prvej polovici roka 2022, jeho oficiálna premiéra už klope na dvere. Na dĺžku má mať 4,51 m a spočívať bude na aliančnej podlahovej plošine CMF-C. A tú nevyužíva nik iný, ako nový Nissan Qashqai. Austral a Qashqai si budú podľa všetkého veľmi podobní, a to nielen technikou, ale aj základnou siluetou karosérie a niektorými dizajnovými prvkami. 

Použitá platforma nám tiež môže čo-to pošepkať o chystaných motorizáciách. Podľa výborne informovaného zdroja RNews.cz sa pod kapotou objaví turbobenzínový štvorvalec 1.3 TCe, vylepšený o 12V mikro-hybridnú technológiu a v dvoch výkonových verziách 103 kW (140 k) a 116 kW (157 k). Automatická prevodovka nemá byť stará známa dvojspojková skriňa EDC, ale nové CVT-čko (rovnako ako v technicky spriatelenom modeli Qashqai). Okrem toho by mal byť v ponuke aj plne hybridný pohon E-Tech so základom v atmosférickom štvorvalci 1.6 SCe (pôvodom z Nissanu) a taktiež jeho nabíjateľná, plug-in hybridná verzia.

Odporúčame:

Poznáme ceny nového Renaultu Megane E-Tech na slovenskom trhu

V neskorších fázach životného cyklu má motor 1.3 TCe nahradiť úplne nový trojvalec 1.2 TCe so 48V mild-hybridnou technikou. Má mať vyšší výkon ako 1.3 TCe, a to konkrétne 118 kW (160 k) a 147 kW (200 k). Nový Austral poteší tiež špičkovou technologickou výbavou, vrátane matrixových LED svetiel alebo riaditeľnou zadnou nápravou 4Control.

Zdroj: RNews.czUness Design