Vw limited 1140x190  1
Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com  1 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 1 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com  1 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 2 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 4 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 3 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 7 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 5 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 6 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 8 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 10 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 11 Thumb auta s najzaujimavejsimi menami 2.cast autozurnal.ta3.com 9 Thumb lambo diablo sv autozurnal.com Thumb disco volante autozurnal

Toto sú autá s najzaujímavejšími menami! (2.časť)

Pred pár dňami sme priniesli článok, v ktorom sme predstavili autá s najzaujímavejšími menami. Dnes sa opäť pozrieme na desiatku áut, ktoré nedefinujú len ich vlastnosti a dizajn, ale aj charizmatické meno. Nazrieme do rodného listu legiend čias minulých ale zároveň predstavíme aj pomerne nových zástupcov. Kto z dnešnej desiatky je váš favorit?

10 aút s najzaujímavejšími menami   

Alfa Romeo Disco Volante

Pretekárska Alfa Romeo bola v 50. rokov 20. storočia zjavom. Uhladené tvary vychádzali z testovania v aerodynamickom tuneli a Taliani svoj počin nazvali Disco Volante, čo v preklade znamená "lietajúci tanier". A veru, z predného pohľadu išlo na tú dobu o riadne "ufo".

Lamborghini Diablo

Pomenovať superšport po samotnom diablovi by bol veľmi odvážny krok. No Lamborghini svoj špičkový stroj 90. rokov nazvalo tradične po býkovi - Diablo. Stelesňoval ho agresívny dizajn, veľkoobjemový motor V12 a ak k tomu pridáme špičkovú verziu SV, z dnešného prehľadu ťažko hľadať niečo energickejšie a charizmatickejšie. Jednoducho, Lamborghini Diablo Super Veloce. 

Plymouth Prowler

Prowler bol zjavom. Ak sa pozriete na prednú časť so vzhľadovo otvoreným zavesením kolies a tajomným "pohľadom", vcelku presne vystihuje svoje meno. Ako dravec, ktorý v tieni číha na svoju korisť. Prowler možno nebol skvelým autom, no to, čo si Plymouth vtedy dovolil, už asi nikdy neuvidíme. Posúďte sami. 

Porsche Carrera GT

Pretekárske auto určené do bežnej premávky... Carrera GT je fascinujúcim autom. 10 valcový superšport sa vydaril nielen po technickej stránke, ale dostal aj zaujímavé meno. Tradičnú 911 Carreru (zo španielského slova, znamená "preteky") už mali, a tak pridali jednoduché GT.

Hennessey Venom GT  

Hennessey stavia autá, ktoré patria medzi najrýchlejšie na svete. Zabijak superšportov a hyperšportov dostal výstižne a jedovaté meno. A také mu presne pasuje. Veď má 1451 koní maximálku na úrovni 435 km/h! 

Pontiac Firebird

Pontiac sa inšpiroval slovanskou kultúrou a mytológiou a pomenoval športiak po Vtákovi ohnivákovi. Postavu z ruskej rozprávky môžete poznať aj pod menom fénix. Páči sa mi, ako sa Pontiac snažil na zaujímavé meno odkázať roznymi spôsobmi. Či už to boli rôzne plamene, kapota s náduchmi v tvare nozdier alebo charakteristická predná maska starších generácii Firebirdov.

Ferrari 812 Superfast

Ferrari znovuzrodilo meno Superfast pre svoju vlajkovú loď s motorom vpredu. A veľké GT s atmosférickým V12 motorom a 800 koňmi je presne také - superrýchle.

McLaren Senna

McLaren si uctil Ayrtona Sennu práve týmto modelom. A za to berie plný počet bodov. Jeden z najlepších pretekárov histórie, ktorý tragicky zahynul pri Veľkej cene San Marina 1994, ožíva aj týmto superautom.

Ford F-150 Raptor

Tento "predátor" je jedným z najlepších a najschopnejších terénnych a pracovných áut súčasnosti.

Jeep Gladiator

A pri poriadnom pracantom dnes aj skončíme. Wrangler s batohom sa dokáže popasovať s hocičím. Aj preto dostal meno po profesionálnych bojovníkoch starovekého Ríma.