Kia 1140x190
Thumb toyota c hr hybrid e1490870993387 893x596 Thumb toyota c hr gr sport p1 Thumb toyota c hr gr sport p Thumb toyota c hr ev1 Thumb toyota c hr gr sport z Thumb toyota c hr ev Thumb toyota c hr 002 scaled Thumb toyota c hr 006 scaled Thumb toyota c hr hybrid 327

Toyota C-HR má už 6 rokov

Prvé kompaktné SUV značky a zároveň jej prvé plne hybridné auto segmentu C, v ktorom spôsobilo revolúciu, sa úspešne etablovalo aj u nás. Do októbra t.r. sa z neho predalo a odovzdalo zákazníkom vyše 4.000 vozidiel.

Zo štúdie extravagantných tvarov predstavenej na autosalóne v Paríži vyvinutý sériový model je v poradí 8. vozidlom japonskej automobilovej jednotky vyrábaným v Európe. Toyota ním naznačila ďalší dizajnérsky smer vývoja svojich vozidiel. Je to tretí model značky z nášho kontinentu s hybridnou poháňacou sústavou celkového výkonu 90 kW/122 k. Tvorí ju zážihový štvorvalec s atmosférickým nasávaním 1.8 VVTi, elektromotor a elektronicky riadená automatická prevodovka s plynule sa meniacim prevodovým pomerom e-CVT. Vozidlo postavili na novej podlahovej plošine TNGA, na ktorej spočíva aj sesterský model Prius. 

Toyota C-HR bola vytvorená tak, aby na cestách vynikala. Úplne nový prístup k dizajnu priniesol obrovský efekt a oslovil vodičov aj odborníkov na celom svete. Potvrdilo to finále súťaže World Car Design of the Year 2017, v ktorom sa crossover umiestnil na špičke. Dodnes jedným z najoriginálnejších a najatraktívnejších crossoverov na trhu. Už od začiatku ho ponúkajú s hybridnou poháňacou sústavou, ktorá sa okamžite stala najobľúbenejším variantom.

Pred 3 rokmi dostal C-HR novú fazónu a diódové svetlá. Multimediálny systém s 8-palcovou dotykovou obrazovkou a zadnou kamerou sa stal štandardom a dostal rozhranie Android Auto. Najväčšou novinkou bol pohon 2,0 Hybrid Dynamic Force (135 kW/184 k) udeľujúci autu zrýchlenie 0-100 km/h za 8,2 s. Tento rok pribudol pokročilý multimediálny systém Toyota Smart Connect pripojený na internet cez SIM kartu auta. Najvyššia a tento rok najpopulárnejšia je verzia GR Sport, na ktorú pripadá 45% odbytu. Má predný spojler, špeciálny predný nárazník s dlhým pásom smeroviek, tmavo chrómovanú mriežku chladiča, 2-farebnú karosériu a unikátne 19-palcové zliatinové disky kolies s ľahkými pneumatikami Continental Premium Contact 6.