Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb content corollacrosshybrid 8 Thumb content corollacrosshybrid 10 Thumb content corollacrosshybrid 17 Thumb content 21corollacrosshybrid 2 Thumb content toyota corolla cross hybrid 14 Thumb content corollacrosshybrid 46 Thumb content toyota corolla cross hybrid 25 038702670cc90990 Thumb content toyota corolla cross hybrid 43 0403020c0baf08ab Thumb content toyota corolla cross hybrid 93 Thumb content toyota corolla cross hybrid 154 Thumb content toyota corolla cross hybrid 864 Thumb content toyota corolla cross hybrid 860 Thumb content toyota corolla cross hybrid 804 030400c40e0a09a3 Thumb pakety corolla cross Thumb vybava 1 Thumb vybava Thumb vybava 3

Toyota Corolla Cross 2022: Poznáme ceny, verzie a motorizácie na slovenskom trhu

Toyota zverejnila ceny očakávanej Corolly Cross na slovenskom trhu. Hybridný crossover začína na cene 31 990 eur. Za štvorkolku priplatíte 2200 eur. 

Toyota Corolla Cross vás zaujala a mnohí ste sa pýtali na to, kedy zverejní slovenské zastúpenie ceny. Je to tu, značka zverejnila predpredajný cenník vrátane ponúknutých verzií a motorizácie. Corolla Cross bude dostupná iba s jedným hybridným pohonom, no na výber bude rýdza predokolka aj štvorkolka s elektrickým pohonom zadnej nápravy. Vyberať môžete z troch stupňov výbavy.

Kompletný cenníuk nájdete tu: Toyota Corolla Cross 2022 CENNÍK

Výbava jednotlivých stupňov:

Príplatkovú výbavu môžete získať v zvýhodnených paketoch:

Corolla Cross je kompaktný crossover/ SUV segmentu C a vypĺňa medzeru medzi modelmi C-HR a RAV4. Zároveň pridáva ďalší karosársky variant najpopulárnejšiemu autu všetkých čias - Corolle. V našich autosalónoch sa objaví už počas tohto leta.

Toyota spolu s premiérou Corolly Cross predstavila aj piatu generáciu hybridného pohonu. Značka, ktorá má viac ako 30-ročné skúsenosti s elektrifikáciou automobilového sektora, ďalej zdokonalila svoj vlajkový produkt. Mazací systém motora bol prepracovaný, čím sa znížili energetické straty. Lítium-iónové batérie sú výkonnejšie a až o 40 percent ľahšie. 

Odporúčame:

Toyota Aygo X 2022: Ako jazdí najmenšia a najlacnejšia Toyota? (VIDEO)

Nový hybridný systém je takmer o 10 percent výkonnejší. Teraz predstavuje celkový výkon systému 146 kW (199 k) s použitím dvojlitrového spaľovacieho motora. Navyše je Corolla Cross dostupná aj vo verzii 4x4 s pohonom AWD-i, v ktorej na zadnej náprave pracuje elektromotor s výkonom až 30 kW (41 k). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h má byť pri oboch verziách rovnaké – 8,1 sekundy.

Pohon AWD-i je v SUV-čkách Toyoty štandardom. Riešenie je založené na elektromotore namontovanom na zadnej náprave, ktorý sa v prípade potreby elektronicky aktivuje. Počítač na základe analýzy dát dávkuje príslušný výkon a krútiaci moment. Neexistuje tu žiadne pevné spojenie medzi nápravami, reduktormi a inými zložitými štruktúrami – nahradila ich jednoduchosť, kompaktná veľkosť a vysoká účinnosť.

Použitie prídavného elektromotora, ktorý má v Corolle Cross výkon 30 kW (41 k), je spojené len s miernym zvýšením apetítu na palivo a zlepšenie jazdných vlastností v náročnejších podmienkach je nepopierateľné. Dizajn celého pohonu je navyše jednoduchý a spoľahlivý – modely RAV4, Highlandera Yaris Cross toto riešenie využívajú už roky. Corolla Cross zvládne ťahať aj príves s hmotnosťou až 750 kg, takže jej úžitkové hodnoty budú kompletné.

Prečítajte si tiež:

Toyota GR Corolla oficiálne: Šialený trojvalec, diferenciály Torsen a rally korenie

Corolla Cross na dĺžku meria 4460 mm, široká je 1825 mm a vysoká 1620 mm. Kufor má v základnom usporiadaní objem 425 l. Podobne ako C-HR spočíva na globálnej platforme TNGA-C s rázvorom osí kolies 2640 mm. Technický základ zdieľa taktiež s Corollou, od ktorej odvodili aj názov. Vzhľadom sa výrazne líši a len málo pripomína súčasné európske modely Toyoty. Spredu zaujme rozmerná maska chladiča a robustný predný nárazník. Nechýbajú ochranné plasty s nádychom "RAV4". 

Nový je 12,3-palcový displej umiestnený pred vodičom, ktorý bude prezentovať najdôležitejšie informácie o aute. Okrem toho bude disponovať 10,5-palcovou obrazovkou multimediálneho systému, ktorý sa postupne zavádza v nových modeloch Toyoty. Jeho najväčšími prednosťami je intuitívne ovládanie, rozsiahle funkcie, konektivita so smartfónmi, ale aj cloudová navigácia a aktualizácie cez internet. Aj otázka bezpečnosti je pre Toyotu prioritou a inak to nebude ani pri Corolle Cross. Systémový balík T-Mate kombinuje najnovšiu generáciu balíka Toyota Safety Sense s ďalšími asistenčnými jazdnými a parkovacími systémami.