Vw limited 1140x190  1
Thumb cor1001j 24 1 Thumb cors5006a 24 3 Thumb cor2002a 24 2 Thumb cor1001i 24 0

Toyota Corolla modelového roka 2024 prejde decentnou modernizáciou

Toyota sa zamerala na nové, pokročilé technológie, ktoré prispievajú k ďalšiemu zvýšeniu pohodlia úspešného radu modelov kompaktnej triedy, ktoré tvorí Corolla hatchback, kombi Touring Sports a sedan.

Nová zostava ponúka digitálny kľúč v smartfóne a predstavuje systém kvality vzduchu Nanoe-X™, ktorý bojuje proti vírusom, baktériám, alergénom a nepríjemným zápachom vo vnútri vozidla. V ponuke sú aj nové farebné varianty, ako napríklad trendová zelená sýta.

Modelový rad Toyota Corolla v karosárskom prevedení Hatchback a Touring Sports 2024 bude možné objednať od 15. 10. 2023, pričom dodávky zákazníkom sa očakávajú od marca 2024. Corollu Sedan 2024 bude možné objednať od 1. 11. 2023 s dodaním pre zákazníkov začiatkom apríla 2024.

Majitelia vozidla Corolla budú mať možnosť využívať komfort nového inteligentného digitálneho kľúča, ktorý umožňuje prístup k vozidlu a jeho riadenie prostredníctvom smartfónu ako alternatívy fyzického kľúča od vozidla. Inteligentný digitálny kľúč je kompatibilný s telefónmi Apple aj Android a umožňuje uložiť v každom vozidle až päť individuálnych profilov. Na odomknutie dverí a naštartovanie vozidla stačí, ak má oprávnený používateľ pri sebe len telefón – na získanie prístupu nie je potrebné spúšťať aplikáciu.

Táto technológia uľahčuje zdieľanie prístupu medzi členmi rodiny alebo oprávnenie tretích strán na používanie vozidla, ako sú napríklad servisní technici alebo záchranné zložky. Systém bude užitočný aj pre prevádzky s viacerými vodičmi, ako sú napríklad platformy na spoločné využívanie vozidiel. Ročné predplatné je zahrnuté v štandardnej cene vozidla Corolla. Digitálny kľúč bude v ponuke ako súčasť štandardnej výbavy od výbavy Style, resp. v pakete TECH pre stredný stupeň výbavy Comfort. Inteligentný digitálny kľúč bude pre náš trh k dispozícii v druhej polovici roka 2024, sprístupnený bude aj prostredníctvom OTA aktualizácie.

Nový klimatizačný systém modelu Corolla vďaka technológii čistenia vzduchu Nanoe-X™ prispieva k väčšej pohode všetkých osôb vo vozidle. Technológia, ktorú vyvinula spoločnosť Panasonic a ktorá sa prvý raz objavuje v modeli značky Toyota v Európe, privádza do prúdiaceho vzduchu vetracieho systému bilióny rozprášených čiastočiek vody nanoskopickej veľkosti. V nezávislom laboratórnom testovaní bolo preukázané, že tieto hydroxylové radikály majú pri použití v uzavretých priestoroch rozmanité priaznivé účinky. V interiéroch vozidiel, ako je nová Corolla, k nim patrí napríklad:

  • potláčanie aktivity baktérií a vírusov prenášaných vzduchom
  • predchádzanie šíreniu plesní
  • potláčanie peľu a ďalších alergénov, ako sú napríklad alergény súvisiace s domácimi zvieratami
  • rozklad nebezpečných látok, ktoré sa nachádzajú v pevných časticiach menších ako 2,5 mikrometra (PM2.5)
  • odstraňovanie bežných nepríjemných zápachov.

Používaním technológie Nanoe-X™ sa v ovzduší kabíny zároveň udržiava dobrá úroveň vlhkosti, čo má kladný vplyv na ľudskú pokožku a vlasy. Tieto výhody je možné využívať pri každom použití klimatizácie, no zvlášť cenné sú pri jazde v mestách, kde je znečistenie ovzdušia najvyššie, alebo v prípadoch, keď vozidlo pravidelne používajú rôzni vodiči a cestujúci. V novom modeli Corolla je systém súčasťou štandardnej výbavy od stupňa Style.

Toyota pridala do ponuky vonkajších lakov karosérie aj novú zelenú sýtu farbu, a to pre modely Corolla Hatchback a Touring Sports. Táto výrazná farba je v ponuke výlučne s dvojfarebnou povrchovou úpravou v kombinácii s kontrastnou lesklou čiernou strechou a stĺpikmi. Pre sedan je zasa k dispozícii jden nový strieborný – zamatový odtieň. Športovo ladené modely vo výbave Corolla GR SPORT ponúkajú v pakete Dynamic povrchovú úpravu detailov exteriéru v novej "tekutej" čiernej farbe. Tá vytvára efekt tmavého matného chrómu na vonkajších spätných zrkadlách, prahových lištách a spodnej lište predného spojlera.