Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb corolla my22  0 Thumb corolla my22 cor1020a 21 2 Thumb corolla my22 cor2002a 21 3 Thumb corolla my22 cor1013e 21 1 Thumb corolla my22 cor3051 21 6 Thumb corolla my22 cor2009a 21 4 Continental 10 2021 1024x597 Thumb corolla my22 cor3050 21 5 Thumb corolla my22 cor3079a 21 8 Thumb corolla my22 cor3080a 21 7

Toyota Corolla modelového roku 2022: Nový multimediálny systém a farby karosérie

Toyota svoje modely vylepšuje nielen s uvedením nových generácií, resp. faceliftov, ale často aj s príchodom nového modelového roka. Tento prístup sa odráža vo vylepšeniach modelových radov Corolla Hatchback, Touring Sports a Sedan, ktoré v roku 2022 prinesú svieži vynovený vzhľad vďaka novým farbám a vylepšené technologické funkcie.

Corolla dostala pre rok 2022 do vienka najnovší multimediálny systém Toyota, ktorý výrazne zlepšuje konektivitu, funkčnosť a jednoduchosť používania. V ponuke bude ako súčasť štandardnej výbavy pre hybridnú Corollu Hatchback resp. Touring Sport od výbavy Comfort s paketom Tech až po najvyššiu výbavu Executive. V prípade Corolly Sedan je nový multimediálny systém dostupný od výbavy Comfort s paketom Tech nielen pre hybridný pohon ale aj pre konvenčný motor.

Nový systém má výkonnejší procesor, ktorý pracuje 2,4-krát rýchlejšie ako aktuálna jednotka, vďaka čomu poskytuje rýchlejšiu odozvu na príkazy používateľa. Ovláda sa prostredníctvom osempalcovej centrálnej dotykovej obrazovky s vysokým rozlíšením a zabezpečuje okamžitý prístup k množstvu pripojených služieb, vrátane cloudovej navigácie a nepretržitých dopravných informácií.


Všetky údaje a informácie sa v modeli Corolla prenášajú prostredníctvom modulu dátovej komunikácie (DCM), takže nie je potrebné párovanie s telefónom a nevznikajú ani žiadne ďalšie poplatky za prenos dát. Vodič môže využívať aj nového palubného hlasového agenta, ktorý rozpoznáva príkazy v podobe prirodzenej reči, na ovládanie multimediálneho systému alebo funkcií vozidla, ako je napríklad otváranie či zatváranie okien.

Aktualizácie softvéru sa vykonávajú bezdrôtovo. Jednoduchú integráciu smartfónov zabezpečuje systém Apple CarPlay s bezdrôtovým pripojením a systém Android Auto (s káblovým pripojením). Zákazníci majú tiež možnosť prejsť na výkonnejší balík pod označením Connected Plus (je súčasťou paketu VIP), ktorý sa dodáva so zabudovaným navigačným systémom.

V kúpnej cene je zahrnutý štvorročný balík inteligentnej konektivity Toyota Connected, ktorého súčasťou je cloudová navigácia, miestne informácie o parkovaní a situácii na cestách, bezdrôtové aktualizácie a hlasový agent.

V ponuke pribudli nové farby – perleťová Biela – platinová a Strieborná – metalická, ktoré budú v ponuke aj v dvojfarebnej kombinácii pre karosérie Hatchback a Touring Sports. V prípade sedanu získal vonkajší vzhľad vozidla väčší nádych kultivovanosti vďaka novým 17-palcovým diskom kolies z ľahkých zliatin v 10-lúčovom vyhotovení s leštenou strojovou povrchovou úpravou. Tie budú súčasťou štandardného vybavenia pre stupeň výbavy Comfort s paketom Style a Tech a v najvyššej výbave Executive.

Predpredaj nového modelového radu Corolla 2022 bol už spustený, prvé dodávky zákazníkom sa začnú začiatkom Februára 2022.