Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb highlander my2023 0 Thumb highlander my2023 hig0004b 22 1 Thumb highlander my2023 hig3001 22 3 Thumb highlander my2023 hig3006a 22 4 Thumb toyota highlander 2023 cennik Thumb toyota highlander 2023 cennik 1 Thumb highlander my2023 hig3006b 22 5 Thumb highlander my2023 hig2001a 22 2

Toyota Highlander 2023 prichádza so vzhľadovými a technologickými vylepšeniami. Poznáme ceny

Highlander, najväčšie hybridné SUV značky Toyota, ponúkne v modelovom roku 2023 možnosť sviežeho nového vzhľadu a nových technológií. Nový Highlander je možné objednať už teraz a prvé dodávky sa začnú vo 4. štvrťroku 2022.

Highlander, ktorý v západnej Európe debutoval v roku 2021, ponúka kultivovanosť s flexibilným sedemmiestnym interiérom a inteligentným pohonom všetkých kolies (AWD-i). Novinkou pre rok 2023 je sýta zelená metalická farba (Zelená – smaragdová), ktorá zvýrazňuje charakteristický štýl modelu Highlander a dáva mu vyniknúť na ceste. Kontrastný nádych štýlu dodávajú nové 20-palcové lesklé čierne disky kolies z ľahkých zliatin, zatiaľ čo možnosť koženého čalúnenia sedadiel v odtieňoch béžovej a karamelovej zvýšila exkluzívny vzhľad a charakter interiéru. Pod kapotou zostáva jediná motorizácia, plne hybridný pohon s 2.5 l atmosférickým benzinovým motorom, silným elektromotorom a planétovou bezstupňovou prevodovkou e-CVT. Systémový výkon je 182 kW (248 k).

Kompletný cenník vrátane výbavy nájdete tu: Toyota Highlander MY2023 CENNÍK 

Výbava:

Highlander je ďalším z modelov, ktorý využíva nový multimediálny systém Toyota Smart Connect a Toyota Smart Connect Plus. Obsahuje 12,3-palcový dotykový displej s vysokým rozlíšením a ďalšie pridané funkcie, ako je napríklad cloudová navigácia s aktuálnymi informáciami o dianí na cestách v reálnom čase či palubný hlasový agent. Prístup ku cloudovej navigácii je možný bez nutnosti spárovania smartfónu a bez dodatočných nákladov na dáta; nový Highlander sa predáva so štvorročným dátovým balíkom zahrnutým v cene, ktorého súčasťou sú aj pohodlné aktualizácie systému cez internet. Modely s vyšším stupňom výbavy sú vybavené systémom Toyota Smart Connect Plus, ktorý navyše poskytuje zabudovaný navigačný systém; ten umožňuje plánovanie ciest aj v prípade, že nie je k dispozícii pripojenie ku cloudu. Systém tiež poskytuje 3D mapovanie mesta, rozpoznávanie dopravných značiek a informácie o polohe pevných rýchlostných radarov.


Nové systémy umožňujú užitočné diaľkové funkcie, ako je zamykanie a odomykanie dverí či obsluha výstražných svetiel, ktoré pomáhajú lokalizovať vozidlo na rušnom parkovisku. Umožňujú bezdrôtové pripojenie smartfónu prostredníctvom systému Apple CarPlay a káblové pripojenie na používanie systému Android Auto. Všetky modely Highlander sa teraz dodávajú s bezdrôtovou nabíjacou priehradkou, ktorá je v záujme jednoduchšieho používania premiestnená do prednej konzoly.

Prístrojový displej vodiča prešiel kompletnou zmenou dizajnu. V novej verzii obsahuje nový 12,3-palcový digitálny kombimeter, ktorý zobrazuje ľahko čitateľné informácie a ponúka intuitívne ovládanie. Displej vytvára efekt trojrozmerného vypuklého bloku prístrojov, ktorého grafiku si môže vodič prispôsobiť podľa vlastných preferencií, pričom vybrať si môže zo štyroch dizajnových motívov: Casual (neformálny), Smart (elegantný), Tough (drsný) a Sport (športový).

Advertisement