Tonale 1140x190
Thumb toyota Thumb 1 Thumb 2

Toyota je najhodnotnejšia automobilová značka roka 2022

V rebríčku najpopulárnejších značiek Interbrand sa Toyota už po 19. raz za sebou umiestnila na prvom mieste v rámci automobilového priemyslu a v celkovom hodnotení sa posunula na šieste miesto. V správe Best GlobalBrands 2022 bola značka ocenená na 59,8 miliardy USD, čo predstavuje medziročný nárast o 10 %. Ide o najvyšší rekord Toyoty v histórii tejto štúdie. Nasledujú značky Mercedes-Benz a Tesla. 

Toyota Motor Corporation je najväčším výrobcom automobilov na svete, ktorý pôsobí vo viac ako 170 krajinách a regiónoch. V roku 2021 predala takmer 10,5 milióna áut - o 10 % viac ako rok predtým. Hlavnou hybnou silou spoločnosti je značka Toyota, ktorej sa minulý rok predalo viac ako 9,6 milióna automobilov, čo z nej robí v tomto odvetví silného lídra.

Atraktívnosť značky Toyota pre zákazníkov po celom svete je na jednej strane výsledkom širokej ponuky automobilov,  ktoré zaručujú vysokú kvalitu a spoľahlivosť a sú šité na mieru lokálnym potrebám,a na druhej strane širokej ponuky elektrifikovaných pohonov a pokrokových bezpečnostných technológií. To všetko ponúkané za prijateľné ceny alebo ako štandard.

Silnou stránkou Toyoty na globálnom trhu je podľa odborníkov spoločnosti Interbrand široká a diverzifikovaná škála modelov, najväčší predaj elektrifikovaných áut na svete a výber mnohých rôznych elektrifikačných technológií, ktoré uľahčujú prispôsobenie ponuky potrebám a možnostiam zákazníkov na jednotlivých trhoch. Toyota už 25 rokov rozširuje ponuku elektrifikovaných automobilov a paralelne vyvíja všetky typy nízkoemisných a bezemisných pohonov, ktorých modulárna konštrukcia umožňuje použitie mnohých rovnakých komponentov v hybridných automobiloch, plug in hybridoch, batériových elektromobiloch a vodíkových elektromobiloch. Táto stratégia prispieva k zrýchleniu tempa dekarbonizácie automobilov v rozvinutých aj rozvojových krajinách. Do dnešného dňa Toyota predala po celom svete viac ako 20 miliónov elektrifikovaných áut.

Pozíciu Toyoty budujú aj úspechy v medzinárodnom motoršporte, vrátane šampionátov WRC a WEC a víťazstvá v Rely Dakar. Úplné hodnotenie hodnoty značky Interbrand je k dispozícii na: https://interbrand.com/best-global-brands/