Vw limited 1140x190  1
Thumb 2023 hiluxgrsportmainshots1 14 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails2 1 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails1 0 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails3 2 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails4 3 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails5 4 Thumb 2023 hilux gr sport full dashbord high 18 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails6 5 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails7 6 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails9 8 Thumb 2023 hiluxgrsportexteriordetails8 7 Thumb 2023 hiluxgrsportinteriordetails5 11 Thumb 2023 hiluxgrsportinteriordetails3 9 Thumb 2023 hiluxgrsportinteriordetails9 13 Thumb 2023 hiluxgrsportinteriordetails4 10 Thumb 2023 hiluxgrsportmainshots2 15 Thumb 2023 hiluxgrsportmainshots3 16 Thumb 2023 hiluxgrsportmainshots4 17 Thumb 2023 hiluxgrsportinteriordetails6 12

Toyota vyšľachtila Hilux GR Sport ešte schopnejšou druhou edíciou

Druhá edícia modelu Hilux GR SPORT sa vyznačuje širším rozchodom kolies, ktorá sa v porovnaní so štandardným modelom Hilux zväčšila o 140 mm vpredu a o 155 mm vzadu.

Hilux GR SPORT II je podľa značky doposiaľ najlepšie jazdiacim Hiluxom v teréne i na ceste, a to vďaka širšiemu rozchodu kolies a výraznému zlepšeniu jazdných vlastností, ako je napríklad presnejšia odozva riadenia či lepšia stabilita vozidla, za ktorú model vďačí zmenšeným náklonom karosérie.

Vzhľad podčiarkujú nové 17-palcové čierne disky kolies z ľahkých zliatin v kombinácii s červenými brzdovými strmeňmi. Hilux GR SPORT II sa oproti štandardným modelom vyníma vďaka rôznym exkluzívnym prvkom vonkajšieho dizajnu, ako je napríklad čierna predná mriežka chladiča so sieťovinou G a klasickým logom s nápisom Toyota, čiernymi bočnými schodíkmi, vonkajšími spätnými zrkadlami a kľučkami dverí. Vzhľad dopĺňa ochranný predný kryt, čierny zadný nárazník a charakteristické logá GR SPORT. Motor však Toyota nezmenila a ani ho nevyladila na vyšší výkon. Osvedčený 2,8 l štvorvalcový turbodiesel je spojený so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a dodáva výkon 150 kW (204 k) s krútiacim momentom 500 Nm. Nájdete ho aj v "bežných" výbavách a modeloch Hilux.

Vzhľadové zmeny nájdeme aj v kabíne. Čierny jednofarebný motív vytvára štýlový dojem a sprevádzajú ho výrazné červené akcenty, ako sú napríklad kontrastné červené bezpečnostné pásy. Páčky pod volantom ponúkajú možnosť manuálneho radenia prevodových stupňov a dopĺňajú ich hliníkové športové pedále. Čierne semišové a kožené športové sedadlá so strieborným prešívaním majú lepšie bočné vedenie, vhodné aj pre ostrejšiu jazdu v teréne.

Hilux GR SPORT je vybavený najnovším multimediálnym systémom Toyota Smart Connect, ktorý sa ovláda pomocou osempalcového dotykového displeja. Na displeji na strane vodiča je zobrazená stále ponuka s ikonkami. Používatelia si môžu k systému pripojiť aj smartfón alebo tablet – či už pomocou kábla alebo bezdrôtovo, ak používajú systém Apple CarPlay, alebo pomocou káblového pripojenia v prípade systému Android Auto.

Multimediálny balík obsahuje prístup ku cloudovej navigácii počas cesty, ktorá využíva nepretržite aktualizované dopravné informácie o dianí na cestách v reálnom čase, čo umožňuje presné a efektívne plánovanie trasy. K dispozícii je aj zabudovaný navigačný systém, ktorý je možné použiť v prípade, keď nie je k dispozícii dátové pripojenie.

Nárast nájazdového uhla z 29 na 30 stupňov a väčšia svetlá výška vylepšujú terénne schopnosti. Tie dosahuje vďaka svetlej výšky zväčšenej o 20 mm v spojení so širším rozchodom kolies, ktorý narástol o 140 mm vpredu a o 155 mm vzadu. Aerodynamiku vylepšuje nová konštrukcia vzduchovej clony, vrátane úplne nového nárazníka s funkčným rámčekom hmlových svetiel, ktorého cieľom je optimalizovať účinnosť odporu vzduchu a znižovať turbulenciu v podbehoch kolies. Vzduchovú clonu optimalizuje aj použitie aerodynamickej športovej lišty a krytu paluby. Jednoplášťové tlmiče, ktoré nahradili aktuálne dvojplášťové riešenie, poskytujú vďaka väčšej ploche piestu lepší výkon tlmenia a rýchlejšiu odozvu v náročných podmienkach. To pomáha pri prejazde zvlneným alebo nerovným terénom bezpečne a s istotou.

Nové, ľahšie 17-palcové kolesá sú vybavené A/T pneumatikami na zvýšenie priľnavosti a celkovej stability v ťažkých podmienkach. Presné a výkonné brzdenie zaistí vodičom pokoj na duši vďaka prepracovanie naladeniu bŕzd so zväčšenými brzdovými kotúčmi. Kotúčové brzdy sú aj na zadnej náprave. Predaj tejto novej verzie Hiluxu GR SPORT sa začne v prvom polroku 2024 a dodávky k predajcom v druhom polroku 2024.