Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb osamu suzuki Thumb  89913355 gettyimages 162668974

Vizionár Osamu Suzuki ako 39. člen Motoristickej siene slávy

Osamu Suzuki, hlavného poradcu Suzuki zapísali pri príležitosti 94. narodenín, ktoré si pripomína v januári, do Motoristickej siene slávy. Zároveň mu udelili titul „otca“ siene. Pred ním sa stal držiteľom uvedeného titulu legendárny britský pretekár Sir Stirling Moss OBE (*1929 - 2020).

„Osamu Suzuki je bezpochyby jedným z našich najzaslúžilejších členov vôbec“, zhodla sa renomovaná medzinárodná odborná porota Motoristickej siene slávy pri jeho vymenovaní. Zaradením do MHOF okrem iného Osamu Suzuki ocenili za pôsobivo dlhý, päťdesiatročný, výkon predsedu predstavenstva automobilového impéria Suzuki.

Ako najvyšší predstaviteľ spoločnosti naplňoval víziu navrhovať a vyrábať kvalitné vozidlá s pohonom dvoch a všetkých štyroch kolies pre zákazníkov na celom svete. Zaslúžil sa napríklad o uvedenie viacnásobného „Auta roku“ Suzuki Jimny či tiež v Spojenom kráľovstve obľúbených hybridných modelov. Najnovšie zabezpečil, počnúc rokom 2025 príchod prvých a o rok na to ďalších, plne elektrických modelov Suzuki.

Motoristická sieň slávy je jedným za najelitnejších automobilových klubov na svete. Od založenia v roku 2010 sa do nej dostalo len 39 významných žien a mužov. Považovaní sú za najvýraznejšie, najtalentovanejšie a najinšpiratívnejšie osobnosti globálneho automobilového priemyslu a pridružených podnikov i charitatívnych organizácií.