Tonale 1140x190
Thumb 1 vizu lna identita e truckov renault trucks Thumb 3 vizu lna identita e truckov renault trucks e tech c Thumb 4 vizu lna identita e truckov renault trucks e tech c Thumb 2 vizu lna identita e truckov renault trucks

Vizuálna identita e-truckov Renault Trucks

Na sklonku roka Renault Trucks prezentoval svoje ťažké nákladné vozidlá radu T E-Tech a C E-Tech s batériovým elektrickým pohonom. Sériová produkcia sa začne koncom roka 2023 vo fabrike v Bourg-en-Bresse.

Uvedenie 100% elektrických ťažkých nákladných vozidiel Renault Trucks znamená pre výrobcu veľký krok vpred v rámci cestnej nákladnej dopravy bez emisií CO2. Nové modely určené pre regionálnu distribúciu a stavebný sektor charakterizuje dizajn, ktorý je špecifický pre všetky elektrické vozidlá značky. Dizajnéri Renault Trucks spravili zmeny na prednej časti kabíny, pričom zachovali celkovú harmóniu produktového radu E-Tech. Spoločnú vizuálnu identitu tvoria aj modré kryty nábojov kolies, zvislý pruh na bokoch vozidla, vpredu znak Renault Trucks E-Tech a identifikačný štítok z modrého plexiskla. Predné partie kabíny boli kompletne prepracované, pričom dizajnéri sa nechali inšpirovať svetom elektronickej hudby a motívom pripomínajúcim ekvalizér. Modely Renault Trucks T a C E-Techmajú i nové logo značky: Lesklý hliníkový diamant umiestnený na lesklom čiernom pozadí dodáva vozidlu moderný a sofistikovaný vzhľad.

Pre zvýšenie bezpečnosti je predná časť vozidla vysunutá dopredu o 115 mm a na bokoch sú umiestnené radary. Podvozok má výsuvný schodík, aby sa maximalizoval priestor vyhradený prebatérie.

Renault Trucks v súčasnosti ponúka komplexné riešenia elektrickej mobility pre rôzne uplatnenie – od nákladných bicyklov s celkovou hmotnosťou 650 kg až po 44-tonové elektrické ťahače s návesmi a stavebné vozidlá. Dopravcovia, ktorí majú záujem o ťažké elektrické vozidlá Renault Trucks, si už môžu rezervovať prvé miesta vo výrobe. Produkcia modelov T E-Tech a C E-Tech odštartuje na konci roku 2023 vo fabrike v Bourg-en-Bresse.