Suv bonus electric bannery 1140x190 02

VW Group radikálne oseká ponuku spaľovacích modelov. Bude predávať menej áut, ale s vyššou maržou

Ide o radikálny krok, no zároveň sme podobný prístup očakávali. A očakávame aj od ostatných značiek. Volkswagen do konca dekády zruší 60 % svojich modelov so spaľovacím motorom a celkovo predá menej áut, aby sa sústredil na výrobu ziskovejších "prémiových" vozidiel. Uviedol to šéf financií Arno Antlitz pre Financial Times.

"Kľúčovým cieľom nie je rast," povedal Antlitz. "Zameriame sa viac na kvalitu a na marže, a nie na objem predaja a podiel na trhu." Antlitz uviedol, že VW v priebehu nasledujúcich ôsmich rokov v Európe zredukuje ponuku benzínových a naftových modelov. Pôjde najmenej o stovku modelov naprieč značkami koncernu VW. Nejedná sa tak len o samotnú značku Volkswagen, ale aj o Škodu, SEAT, Audi a Cupru. 

Magazín Automotive News uviedol, že nová stratégia koncernu vychádza z búrlivých zmien v automobilovom sektore, ktorý sa už desaťročia snaží zvýšiť zisky predajom väčšieho množstva áut každý rok, aj keď si to vyžadovalo výrazné zľavy. VW nám tak priamo naznačuje, že autá budú v blízkej budúcnosti výrazne drahšie...

Nová stratégia značky prichádza po tom, ako si bývalý generálny riaditeľ koncernu VW, Martin Winterkorn dal za cieľ poraziť Toyotu a General Motors a stať sa do roku 2018 svetovou najpredávanejšou automobilkou. To sa nepodarilo a koncern teraz kompletne mení prístup.

Zdroj: Autonews, Financial Times