Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb 55s Thumb 40738 large 5555s Thumb 40737 large 55s

Vynovený SsangYong Actyon z Kazachstanu

Extravagantné  športovo-úžitkové vozidlo má teraz hranatejšiu „tvár“ a nový turbodiesel. Odhalili ho v Kazachstane.

Modernizované kompaktné SUV ako prvý nepredstavil priamo SsangYong, ale kazašská spoločnosť AllurGroup, ktorá tieto autá vyrába hlavne pre krajiny bývalého Sovietskeho zväzu. Konkrétne Actyon na nich nesie názov Nomad.

Ako ukazuje jediná zverejnená fotografia, Actyon v rámci omladzovacej kúry dostal nové, hranatejšie predné partie. Ak sú niekomu tvary svetlometov, masky chladiča či nárazníka známe, zrejme sa nemýli. Rovnaké diely totiž využíva aj pick-up SsangYong Actyon Sports. Výrobca tak iba zjednotil tvary predných častí oboch áut, zrejme aj s ohľadom na zníženie nákladov. AllurGroup uvádza, že modernizácia autu priniesla aj upravený volant, audiosystém a nové dekoračné lišty v kabíne.

Motory sú na výber dva. Rusi či Kazaši zrejme siahnu po atmosférickom benzínovom štvorvalci s objemom 2.3 litra (110 kW/150 k). Novinka však mieri aj na ďalšie exportné trhy (napríklad Maďarsko), kde by mohol byť záujem skôr o nový turbodiesel 2.0 XDI. Tento agregát dosahuje výkon 114 kW (155 k) a je štandardne spriahnutý so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Automat k dispozícii zatiaľ nie je.

AllurGroup plánuje do roku 2017 vyrobiť 75.000 kusov modelou SsangYong Actyon/Nomad, z nich až 70 percent má ísť na export.