Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb dacia sandero rs 2021 motory autozurnal.com 1 Thumb dacia sandero rs 2021 motory autozurnal.com 2   k pia Thumb dacia sandero rs 2021 motory autozurnal.com 4 Thumb dacia sandero rs 2021 motory autozurnal.com 3   k pia Thumb content renault dacia sandero rs 2019 autozurnal.com 8

A čo tak Dacia Sandero R.S. 2021? Takto by mohla vyzerať

O tom, že nová Dacia Sandero (a taktiež Logan) je oproti predchodcovi oveľa modernejším a atraktívnejším zástupcom triedy malých áut už viete. Poznáme tiež motorizácie a prvé ceny na jednom z európskych trhov. Atletickejšie tvary nového Sandera "vyprovokovali" grafických dizajnérov a tí prišli s ilustráciami toho, ako by mohla vyzerať ostrá verzia R.S.

Mimochodom, rýchlejšia a okorenená verzia Sandero R.S. nie je žiadnou novinkou. U nás v Európe ju síce na cestách nevídame, no na juhoamerických trhoch existuje aj vo výbehovej generácii (ako Renault Sandero R.S.). Pod kapotou má benzínový dvojliter s výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 205 Nm. Silu atmosférických koní na kolesá prenáša 6-stupňova manuálna prevodovka. V spolupráci s ľahkou konštrukciou ide o ideového následníka hothatchov zo starej školy, ktoré sa ešte nepredbiehali časmi na okruhoch a nemali zrýchlenie superšportov spred dvadsiatich rokov. Prosto, obyčajné auto s výkonnejším motorom, lepším podvozkom a športovejším vzhľadom.

Prečítajte si tiež:

Poznáte Sandero RS? Juhoamerický "hothatch" prešiel faceliftom

Sériový Renault Sandero R.S. z juhoamerických trhov

Nová Dacia Sandero R.S. ako hothatch? Iba na podarených ilustráciách

Nové Sandero síce do Európy v ostrej verzii R.S. nepríde, no podľa nových ilustrácii by mu športovejší kabát pasoval. V rýchlej verzii R.S. nepríde ani nové Clio, ktoré bolo stálicou triedy malých hothatchov. Doba sa však rapídne zmenila a emisné limity skvelý malý hothatch "zabili". A keďže nebude ani Clio, Sandero má u nás o to menšie šance, teda žiadne...

Francúzsky magazín pdlv.fr zverejnil podarené ilustrácie nového Sandera s prvkami divízie R.S. (Renault Sport). Šedému Sanderu grafici obuli atraktívne disky kolies s nízkoprofilovými pneumatikami, pridali športový bodykit v podobnom štýle ako Mégane R.S. a atletická karoséria leží o pár centimetrov bližšie k zemi. Na prednom nárazníku v spodnej časti nechýba pravdepodobne denné svietenie s grafikou v tvare "Y", ktoré je novým rozpoznávacím znakom najnovších modelov Dacie. Tu ho okrem svetlomet zakomponovali aj do mriežky nárazníka. V zadnej časti zasa zaujme prepracovaný nárazník s difúzorom a dvoma oválnymi koncovkami výfukov. Sandero R.S. tiež dostalo rozšírené, svalnaté boky vďaka výraznejším lemom blatníkov. 

Odporúčame tiež:

Nové Sandero v úplnom "základe": Lak na plastových dieloch chýba, LED svetlá nie

Takýto model Dacie by v Európe mal šancu zabodovať. Ak by značka zachovala relatívne prijateľnú cenovku, uchytil by sa aj u nás. Nanešťastie, modelové portfólio už nediktujú len samotné automobilky, ale aj reštrikcie EÚ a prísna emisná politika. Fanúšikovia Dacie, na Sandero R.S. v Európe zabudnite, no zadívať sa naň aspoň na chvíľu na podarených ilustráciách poteší. Sme zvedaví, či sa vôbec nová generácia Sandera (o to viac verzie R.S.) objaví na juhoamerických trhoch... Ani to ešte nie je isté. 

Zdroj a foto: pdlv.fr