Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb audi a3 allstreet 6 Thumb 2025 audi a3 sedan 1 Thumb 2025 audi a3 sedan 3 Thumb 2025 audi a3 sedan 2 Thumb 2025 audi a3 sedan 4 Thumb 2025 audi a3 sedan 5 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb 2025 audi a3 sedan 6 Thumb 2025 audi a3 sedan 7 Thumb 2025 audi a3 sedan 8 Thumb 2025 audi a3 sedan Thumb audi a3 allstreet 1 Thumb audi a3 allstreet 2 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb audi a3 allstreet 3 Thumb audi a3 allstreet 4 Thumb audi a3 allstreet 5 Thumb audi a3 allstreet 7 Thumb audi a3 allstreet 8 Thumb audi a3 allstreet 9 Thumb audi a3 allstreet 10 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb audi a3 allstreet 11 Thumb audi a3 allstreet 12 Thumb audi a3 allstreet 13 Thumb audi a3 allstreet 14 Thumb audi a3 allstreet 15 Thumb audi a3 allstreet 16 Thumb audi a3 allstreet

Audi A3 prešlo modernizáciou. Pribudla verzia A3 allstreet

A3 allstreet je novinkou na trhu. So svojím charakteristickým "terénnym" vzhľadom, o tri centimetre vyššou svetlou výškou v porovnaní s A3 Sportback a vyvýšenou pozíciou sedadiel ponúka typické prvky obľubených kompaktných crossoverov s karosériou A3.

Šesťuholníková bezrámová maska Singleframe sa vyznačuje novou štruktúrou a je citeľne plochejšia a širšia. Je dominantou prednej časti a okrem veľkých hranatých bočných vstupov vzduchu symbolizuje športový charakter kompaktných modelov Audi. Zozadu spoznáte nové Audi A3 vďaka prepracovanému nárazníku s difúzorom. Čiastočne inšpirované modelmi RS, sú nové dizajnové prvky opticky "účinné" najmä v kombinácii s exteriérom S line. Nové sú tiež výrazné metalické laky District zelená a Progressive červená. Medzi nové možnosti patrí matná povrchová úprava po prvýkrát k dispozícii vo farbe Daytona šedá.

Odpruženie A3 allstreet je zvýšené o 15 mm vyššou svetlou výškou ako štandardné odpruženie modelu A3 Sportback. Špecifické pružiny/ tlmiče ponúkajú podľa značky výbornú rovnováhu medzi vysokým jazdným komfortom a športovým zážitkom z jazdy. Spolu s väčším priemerom samotných je svetlá výška väčšia o 30 mm. Široké lemy podbehov podčiarkujú 17-palcové kolesá, ktoré sú o jeden palec väčšie ako tie, ktoré sa štandardne dodávajú v modeli A3 Sportback. Pre oba modely sú k dispozícii 18 a 19-palcové kolesá ako voliteľná výbava.

Vďaka mierne zvýšenej pozícii sedadla ponúka A3 allstreet väčšie pohodlie pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla a lepší rozhľad na cestu. Rovnako ako pri modeli A3 Sportback, má batožinový priestor objem 380 litrov a až 1 200 litrov po sklopení zadných sedadiel. Model je štandardne vybavený strešnými lyžinami. Medzi voliteľnú výbavu patria elektrické otváranie a zatváranie piatych dverí, odnímateľné ťažné zariadenie a balík úložných prvkov. Ten umožňuje uložiť drobné predmety do sietí pripevnených na operadlách predných sedadiel alebo do priehradky na strane vodiča.

V modeloch radu A3 je teraz prvýkrát možné vybrať a prepínať medzi až štyrmi rôznymi digitálnymi svetelnými podpismi denného svietenia v MMI. V interiéri je vzhľadom na facelift veľa inovácií, od dizajnu radiacej páky a výduchov vzduchu až po dekoratívne látkové obklady a nové osvetlenie interiéru. Výrazne sa rozšírila štandardná výbava. Okrem trojramenného koženého volantu s multifunkčným ovládaním plus je súčasťou štandardnej výbavy aj balík klimatizácie, ambientného osvetlenia a predná stredová lakťová opierka.

Nový dizajn lamiel s chrómovou povrchovou úpravou umožňuje, aby vetracie otvory voliteľného balíka klimatizácie pôsobili tenšie a zdôrazňujú šírku kokpitu. Stredová konzola bola prepracovaná a dostala novú povrchovú úpravu. Kompaktný volič prevodovky má tiež nový vzhľad.

S modernizáciou modelu A3 sa ambientné osvetlenie rozprestiera okolo stredovej konzoly a držiakov na poháre, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy. Jedným z nových dizajnových prvkov je, že vnútro predných dverí je podsvietené. Päť segmentov je osvetlených svetelným zdrojom v paneli dverí. Ich rôzne veľkosti vytvárajú dynamický tok svetla, ktorý sa zobrazuje aj pri zamykaní a odomykaní vozidla.  30 rôznych farebných profilov je možné vybrať prostredníctvom MMI, čo umožňuje vysokú mieru prispôsobenia. Veľké reproduktory pre nový zvukový systém Sonos sú umiestnené v spodnej časti dverí, čo umožňuje pohlcujúci zážitok z počúvania vďaka 3D zvuku.

A3 má teraz dva ozdobné látkové obklady - technickú textúrovanú látku, ktorá je tiež vyrobená zo 100 % recyklovaného polyesteru, a mikrovlákno Dinamica. Okrem dekoračného obloženia slúži Dinamica ako poťah sedadiel a v niektorých interiérových balíkoch zdobí aj výplne dverí. Dinamica vyzerá a pôsobí ako semiš, ale je čiastočne vyrobená z recyklovaného polyesteru.

A3 a A3 allstreet sú digitálne prepojené vďaka mnohým službám connect, Functions on Demand a obchodu s aplikáciami. Súčasťou štandardnej výbavy je digitálne rádio DAB+ a 10,1- palcový dotykový displej spolu s Audi virtual cockpit a indukčnou nabíjačkou pre smartphone. Okrem dvoch nabíjacích portov USB-C v stredovej konzole vpredu sú k dispozícii aj dva ďalšie porty vzadu ako súčasťou štandardnej výbavy.

K voliteľnej výbave patrí navigácia MMI plus, kompletné portfólio connect a prístup do obchodu s aplikáciami, ktorý umožňuje vodičovi používať širokú škálu aplikácií prostredníctvom displeja vozidla. Vďaka zabudovanému obchodu môžu zákazníci priamo a intuitívne pristupovať k populárnym aplikáciám tretích strán na dotykovom displeji MMI prostredníctvom dátového prepojenia vo vozidle. Vybrané aplikácie sa nainštalujú do informačno-zábavného systému bez toho, aby používateľ musel prechádzať cez smartfón.

Funkcie na požiadanie zabezpečujú vysokú mieru flexibility. Až päť individuálnych funkcií je možné pridať prostredníctvom online aplikácie myAudi, a to aj po tom, čo bolo vozidlo zakúpené. Okrem navigácie MMI plus vrátane služieb Audi connect sú modely A3 a A3 allstreet možné rozšíriť o smartphone interface, ktoré integruje systémy iOS a Android do systému MMI prostredníctvom Apple CarPlay alebo Android Auto. Ďalšie funkcie zahŕňajú adaptívny tempomat, asistent diaľkových svetiel a možnosť rozšírenia štandardnej klimatizácie o dvojzónovú komfortnú klimatizáciu. Všetky funkcie je možné rezervovať na jeden mesiac, šesť mesiacov, jeden rok, tri roky alebo natrvalo, v závislosti od individuálnych potrieb zákazníka. Ak sa napríklad plánuje dlhšia dovolenka s vozidlom A3 alebo A3 allstreet, navigácia a adaptívny tempomat sú užitočným doplnkom pokojného cestovania na dlhých úsekoch diaľnice a presné navigovanie v neznámych oblastiach.

Audi pre sense front, asistent pre predchádzanie kolízii, odbočovanie a varovanie pred vybočením z jazdného pruhu, ktoré pomáhajú predchádzať nehodám s ostatnými účastníkmi cestnej premávky. Adaptívny tempomat bol doplnený o funkciu asistovanej zmeny jazdného pruhu ktorá zvyšuje komfort jazdy. Systém zvláda zrýchľovanie, brzdenie a udržiavanie rýchlosti do 210 km/h a pomáha aj pri zmene jazdného pruhu pri rýchlostiach nad 90 km/h na diaľniciach. Aktivuje sa prostredníctvom MMI, systém využíva údaje zo zadného radaru, aby ukázal, či a v ktorom smere je možné zmeniť jazdný pruh prostredníctvom bielych šípok na prístrojovej doske a head-up displeji. Ak vodič iniciuje zmenu jazdného pruhu zapnutím smerovky, systém aktívne pomáha pri zmene jazdného pruhu. V mestskej premávke asistuje vodičovi pri parkovaní a cúvaní parkovací balík Park Assist plus. Upozorňuje na zmenu jazdného pruhu, na opustenie vozidla a rear cross-traffic assist využívajú zadné radary na monitorovanie premávky za vozidlom a vedľa neho.

V Európe bude vynovená A3 spočiatku k dispozícii v dvoch motorových verziách s dvoma prevodovkami. 35 TFSI s 1,5-litrovým benzínovým motorom má výkon 110 kW (150 k) a spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou S tronic a mild hybridnou technológiou. Neskôr bude k dispozícii aj so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Model 35 TDI je 2,0-litrový turbodieselový model s výkonom 110 kW (150 k) a sedemstupňovou prevodovkou S tronic. Ďalšie benzínové a naftové verzie A3 Sportback a A3 Sedan budú nasledovať v druhom štvrťroku. Plug-in hybridný model do ponuky pribudne koncom roka. 

Všetky modely A3 schádzajú z výrobnej linky Audi v Ingolstadte a budú k dispozícii od marca 2024. Cena modelu Sportback s 35 TFSI S tronic sa začína na sume 31 890 eur. Príplatok za sedan je 800 eur. A3 allstreet s 35 TFSI a 110 kW (150 k) začína na cene 33 460 eur.