Thumb a234580 large Thumb a234564 large Thumb a234567 large Thumb a234566 large Thumb a234579 large Thumb a234569 large Thumb a234571 large Thumb a234581 large Thumb a234582 large Thumb a234595 large Thumb a234596 large Thumb a234597 large Thumb a234598 large Thumb a234599 large Thumb a234608 large Thumb a234606 large

Audi ukázalo interiér nového modelu Q6 e-tron

Audi Q6 e-tron je prvým modelovým radom založeným na novo vyvinutej platforme Premium Platform Electric (PPE) a novej architektúre elektroniky E3. 

Interiér novinky pôsobí funkčne a zároveň veľmi útulne. Takzvaný Softwrap sa tiahne od dverí cez celý kokpit až po stredovú konzolu. Obloženie interiéru sa teraz podľa Audi stáva funkčným dizajnovým prvkom. Súprava ovládacích prvkov vo vzhľade "čierneho panelu" je integrovaná do kľučky dverí na strane vodiča a dokonale ladí s moderným interiérom. Obsahuje najdôležitejšie funkcie, ako sú nastavenia zrkadiel, funkcie sedadiel a dverí a nastavenia svetla a viditeľnosti.

Niektoré materiály použité v takzvanom Softwrape sú vyrobené udržateľným spôsobom. Napríklad pri Softwrape vo variante S line sa používa recyklovaná tkanina Elastic Melange, ktorá je vyrobená zo 100 % recyklovaného polyesteru. Športové sedadlá s kontrastným prešívaním sú na želanie k dispozícii aj v Elastic Melange. Z rovnakého materiálu je vyrobená aj látka Argument, ktorá je dostupná ako voliteľná výbava pre štandardné sedadlá a pre čalúnenie stropu. V línii S a modeli S sa športové sedadlá plus na želanie dodávajú aj v mikrovlákne Dinamica (tiež recyklovaný materiál) alebo v jemnej koži Nappa s diamantovým prešívaním.

Povrchy na prístrojovej doske sa štandardne dodávajú v jemnom laku sivej farby Volcano, z ktorých niektoré sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov. Alternatívne sú k dispozícii v drevenom vyhotovení, buď v prevedení sweetgum natural v svetlohnedej farbe, alebo v prevedení birch linear natural v kamennej sivej farbe, ako aj v matnom brúsenom hliníku v antracitovej farbe. V línii S a modeli S si zákazníci môžu vybrať medzi matným brúseným hliníkom v antracitovej farbe, karbónovou štruktúrou micro-twill alebo high-tech sieťovinou v antracitovej farbe. Tá je inovatívna, technicky pôsobiaca polyesterová tkanina s haptickou štruktúrou a novým vzhľadom, ktorá je vyrobená z recyklovaných materiálov. Podlahové rohože v Audi Q6 e-tron sú vyrobené z materiálu Econyl. Pri výrobe tohto materiálu sa recyklujú staré rybárske siete, koberce a priemyselný odpad.

Vďaka novej platforme PPE, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobilitu, sa vozidlo môže pochváliť aj priestranným interiérom. Interiér ponúka napríklad množstvo rôznych odkladacích priestorov a priehradiek. Na stredovej konzole sa nachádzajú dva držiaky na poháre, priehradka na nabíjanie mobilného telefónu a dva porty na nabíjanie smartfónu. Ako je pre elektromobil bez stredového tunela charakteristické, je tu dodatočný priestor na nohy, vďaka ktorému sa ľahko nastupuje na zadné sedadlá.

Batožinový priestor ponúka 526 litrov úložného priestoru. Po sklopení zadného radu sedadiel sa úložný priestor zväčší až na 1 529 litrov. Zadné sedadlá sa sklápajú jednotlivo (40:20:40). Potom je k dispozícii ďalších 64 litrov úložného priestoru v tzv. frunku (prednom kufri) pod prednou kapotou - kde možno pohodlne uložiť kábel na nabíjanie mobilu (režim 3) alebo menšie cestovné tašky.

Štíhly, voľne stojaci panoramatický displej Audi MMI má zakrivený dizajn a technológiu OLED a pozostáva z panoramatického displeja MMI s 11,9" Audi virtual cockpit a 14,5" dotykového displeja MMI. Plocha v dosahu vodiča je navrhnutá ako oblúk a displej so svojím zakriveným tvarom to zrkadlí. Navyše tvar zakriveného displeja pripomína Singleframe masku, ktorý definuje vzhľad Audi. Vďaka špeciálnemu ambientnému osvetleniu sa zakrivený displej v noci akoby vznášal.

Digitálnu scénu pre predných cestujúcich systematicky a individuálne dopĺňa 10,9- palcový displej MMI pre predných cestujúcich, ktorý je tiež integrovaný do dizajnu prístrojovej dosky. Aktívny režim súkromia s technológiou uzávierky umožňuje spolujazdcovi nerušene sledovať filmy bez toho, aby rozptyľoval pozornosť vodiča. Zároveň umožňuje spolujazdcovi pomáhať vodičovi napríklad pri navigácii. V základnej verzii má displej infotainmentu pre cestujúcich čierny vysokolesklý povrch.

Voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou pre Q6 e-tron predstavuje významný pokrok v zobrazovacej technológii Audi. Odráža vodičovi veľkú, naklonenú plochu obrazu cez čelné sklo a zobrazuje relevantné informácie, ako je rýchlosť, dopravné značky a ikony asistenčných a navigačných systémov. Obrazová plocha je naklonená dopredu, čo zvyšuje zážitok z rozšírenej reality. Zaostrenie ľudského oka sa pohybuje spolu s ňou. Tento proces a veľká vzdialenosť virtuálneho obrazu vytvárajú dojem, že zobrazené predmety sa vznášajú až do vzdialenosti 200 metrov a že priamo komunikujú s prostredím. Vodič podľa značky dokáže rýchlo pochopiť zobrazenia bez toho, aby ho miatli alebo rozptyľovali. Poskytujú významnú podporu najmä v podmienkach so zhoršenou viditeľnosťou. Zorné pole zodpovedá uhlopriečke približne 88 palcov z pohľadu vodiča. Audi zároveň v modeli Audi Q6 e-tron predstavuje úplne novú, jednotnú platformu infotainmentu, vyvinutú v spolupráci so softvérovou spoločnosťou CARIAD. Je založená na systéme Android Automotive. Vďaka priebežným aktualizáciám softvéru sú všetky systémy vozidla vždy aktuálne.

Zákazníci prvého elektromobilu Audi vyrobeného v domácom Ingolstadte budú môcť využívať vysoký stupeň konektivity vozidla viacerými spôsobmi. Používatelia môžu napríklad ovládať mnohé funkcie vozidla pomocou samoučiaceho sa hlasového asistenta Audi, a to online aj offline. Nový koncept zobrazovania a ovládania umožňuje vodičovi vyhľadať najbližšiu nabíjaciu stanicu pomocou hlasového dialógu a vybrať si zo zoznamu (ktorý je predtriedený pomocou umelej inteligencie) pomocou dotykového displeja.

Hovorené príkazy sa na displeji zobrazujú aj ako text ("vidíte, čo hovoríte"). Digitálny asistent sa neustále učí zo správania používateľa, aby mu mohol ponúknuť čo najlepšiu podporu. Vďaka obchodu s aplikáciami môžu používatelia používať mnohé zo svojich obľúbených aplikácií priamo na displeji vozidla. Vybrané aplikácie sa nainštalujú priamo do informačno-zábavného systému Audi - bez potreby smartfónu. 

Voliteľný je aj špičkový audiosystém Bang & Olufsen Premium Sound System s 3D zvukom. Malý reproduktor v každom stĺpiku A reprodukuje efekt výšky. Čelné sklo odráža zvuk, ktorý vydávajú. Srdcom prémiového zvukového systému Bang & Olufsen je vysoko účinný zosilňovač. Poháňa 22 reproduktorov s výkonom 830 W. Štyri z nich sú integrované do opierky hlavy predných sedadiel. Basové reproduktory v predných dverách sú v samostatnom kryte, čo spôsobuje menšie vibrácie okolitých častí a zabezpečuje presnú reprodukciu zvuku. Tým sa zlepšuje kvalita zvuku a znižuje sa šírenie zvuku mimo vozidla. Oddelenie reproduktorov tiež zabezpečuje presné, objemné basy.