Vw limited 1140x190  1
Thumb bavorsk  ed cia 1 Thumb bavorsk  ed cia 5 Thumb bavorsk  ed cia 4 Thumb bavorsk  ed cia 3 Thumb bavorsk  ed cia 2

Bavorská edícia ťahačov MAN

V ponuke ťažkých nákladných vozidiel značky MAN pribudla na jar exkluzívna Bavorská edícia. Pre slovenský trh je k dispozícii limitovaná 12-kusová séria týchto luxusných ťahačov návesov.

Vlaňajšie jubilejné vozidlá TGX vyrobené pri príležitosti 25. výročia oficiálneho zastúpenia značky MAN na Slovensku sa medzi zákazníkmi stretli s veľkým záujmom. Preto sa MAN Truck & Bus Slovakia rozhodol ponúknuť dopravcom ďalšiu špeciálnu sériu ťahačov – tentokrát je to Bavorská edícia. V špecifickej livreji a špičkovej výbave bude pre náš trh vyrobených iba 12 takýchto ťahačov z modelového radu TGX novej generácie.

Zákazníci si môžu vybrať z dvoch verzií – buď ťahač návesov TGX 18.520 4x2 BL SA vo vyhotovení Vario s výškou točne 1130 mm (objem palivových nádrží 2 x 580 litrov) alebo TGX 18.520 4x2 LL SA Ultra (výška točne 990 mm, palivové nádrže 2 x 480 litrov). Bavorská edícia dostala atraktívny oceľovomodrý lak Steel Blue, k štýlovým prvkom, ktoré umocňujú pôsobivý dojem pri pohľade zvonka, patrí silueta leva na kabíne skombinovaná s dynamickými grafickými prvkami. Voliteľné sú dve úrovne výbavy.

Technická špecifikácia vozidiel: Motor MAN D2676 LFAF s výkonom 382 kW/520 k, krútiaci moment 2650 Nm, vysokovýkonná motorová brzda MAN EVBec s energeticky efektívnym Ecoretardérom. Automatizovaná prevodovka MAN TipMatic s viacerými programami jazdy, dynamické prispôsobenie krútiaceho momentu. Adaptívny tempomat ACC s funkciou Stop & Go, GPS tempomat MAN EfficientCruise šetriaci palivo. Kabína GX (široká, dlhá, extra vysoká), kompletné LED vonkajšie osvetlenie vozidla, MAN EasyControl. Kožený multifunkčný volant, komfortné sedadlo vodiča odpružené vzduchom, s bedrovou opierkou, lakťovými opierkami a vyhrievaním. Digitálny prístrojový panel s 12,3-palcovým displejom, ovládanie multimediálnych systémov inovatívnym MAN SmartSelect. Mediálny systém MAN Navigation Professional (12,3-palcový displej), nezávislá klimatizácia integrovaná vo vozidle, balík komfortných interiérových svetiel a odkladacích priečinkov, elektricky ovládaná roleta pre predné okno.

Súčasťou ponuky sú aj servisné a digitálne služby, konkrétne 3-ročná, respektíve 4-ročná záruka na celé vozidlo s plnou servisnou zmluvou ComfortSuper, RIO telematický balík GEO a Perform a tiež služba intenzívneho 2-týždňového profesionálneho koučovania vodiča cez systém ConnectedCoDrive.