Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb 8596 11111b Thumb 82175 large bratislavske bentley dostalo meno bentayga da pracu 500 ludom

Bratislavské Bentley má meno. Bentayga dá prácu 500 ľuďom

Vrchol hory na Kanárskych ostrovoch, najväčší ruský les a priezvisko zakladateľa automobilky Bentley. Tri podnety inšpirovali marketingových kreatívcov pri vymýšľaní názvu pre nové športovo-úžitkové vozidlo. Volá sa Bentayga a výrobca o ňom hovorí ako o najlepšom SUV na svete.

Sebavedomie Britom rozhodne nechýba. Vďaka Bentayge plánujú zdvojnásobiť odbyt a podmaniť si trhy, ktoré pre nich boli tabu. 

Kým luxusné limuzíny, kupé či kabriolety sú určené najmä na kvalitné cesty, SUV zvládne aj jazdu po nespevnenom povrchu. Preto Bentley očakáva príval objednávok z Ázie alebo Južnej Ameriky. 

Hoci sériovú podobu SUV ešte oficiálne nik nevidel, šéf automobilky Wolfgang Durheimer tvrdí, že záujem  prejavilo už štyritisíc potenciálnych zákazníkov.

Svoj podiel na úspechu novinky budú mať aj Slováci. Koncern Volkswagen Group ešte v októbri minulého roka potvrdil, že karosérie pre nové Bentley budú vznikať v Bratislave. V areáli závodu Volkswagen Slovakia vyrástla nová karosáreň za asi 600 miliónov eur. Prácu v nej nájde päťsto ľudí.

Nelakované karosérie poputujú do fabriky v britskom meste Crewe, kde má prebiehať ich spájanie s podvozkami i finálna montáž interiéru.

Bentley plánuje rozbehnúť sériovú výrobu na začiatku budúceho roka. Výstavnú premiéru však novinka absolvuje v priebehu tohto roka. 

Automobilka zatiaľ zvedavcov kŕmi iba fotografiami zamaskovaných prototypov, prípadne obrázkami detailov. Ten najnovší zachytáva vetrací otvor v prednom blatníku.