Vw tiguan 11 2021 1140x190
Thumb 2021   dacia spring and zity paris Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 3 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 2 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 1 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 4 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 5 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 7 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 8 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 9 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 10 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 11 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 12 Ceed sw 09 2021 1024x597 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 13 Thumb content dacia spring cennik autozurnal.com 14

Dacia Spring rozšírila parížsky "car sharingový" park vozidiel Zity by Mobilize

Zity by Mobilize, službu zdieľania automobilov, spustili v máji 2020 v Paríži. V tomto období dopĺňa model Dacia Spring flotilu vozidiel, aby lepšie reagovala na potreby mobility obyvateľov mesta.

150 vozidiel Renault ZOE vymenili za Daciu Spring, pričom konečným cieľom je rozdeliť oba modely do septembra 2021 v pomere 50/50.

„Kompaktná, obratná, robustná a elektrická Dacia Spring je perfektným vozidlom na car-sharing. Sme nadšení, že vďaka službe Zity by Mobilize môžeme našim zákazníkom poskytovať široký sortiment vozidiel. Sloboda spočíva v sile voľby, a práve to ponúkame s flotilou pozostávajúcou z dvoch vozidiel, ktoré vyhovujú rôznym požiadavkám a potrebám z hľadiska mobility a sú šetrné k životnému prostrediu,“ hovorí Vincent Carré, riaditeľ Mobilize Car-Sharing Operations.

Dacia Spring je optimálnym autom pre služby zdieľania vozidiel, tzv "car sharing". Má kompaktné rozmery, je cenovo dostupná, technicky jednoduchá a nechýbajú jej moderné technológie, vrátane infotainmentu s Apple Car Play a Android Auto protokolmi. 

Dacia Spring je v Paríži k dispozícii za rovnakú cenu ako Renault ZOE, od 0,19 €/min v režime pohonu a 0,11 €/min v režime Stand-By. Paušálne balíky na 24 hodín (69 EUR), 48 hodín (99 EUR) a 72 hodín (129 EUR) sa automaticky spustia, čo znamená, že používatelia služby Zity by Mobilize dostanú najlepšiu možnú cenu.

Odporúčame:

Ľudový elektromobil Dacia Spring je v predaji už aj na Slovensku. Poznáme cenu a výbavu

S dojazdom 230 km (v kombinovanom cykle WLTP) prináša Dacia Spring dostatočnú porciu kilometrov pri jazdení v rámci mesta a okolia. Výlučne v mestskom cykle výrobca udáva dojazd dokonca až 305 km. Poháňa ju elektromotor so skromným výkonom 33 kW (44 k) a krútiacim momentom 125 Nm. Maximálna rýchlosť je 125 km/h a zrýchlenie na stovku trvá 19,1 s. Na mestskú rýchlosť 50 km/h sa však z miesta dostane za 5,8 s. Batériu s kapacitou 27,4 kWh nabijete z domácej zásuvky 230 V výkonom 2,3 kW vďaka sériovo dodávanému káblu pre nabíjanie, zo zásuvky domáceho Wallboxu alebo z DC rýchlonabíjacej stanice (s možnosťou nabitia na 80% kapacity batérie za menej ako hodinu). Spring ťaží z nízkej hmotnosti, optikou elektromobilov je 970 kg fantasticky nízka hodnota.

Dacia Spring je vo svojej podstate prekapotovaným Renaultom City K-ZE. Oba elektromobily stoja na základe Renaultu Kwid, ktorý značka predáva na čínskom trhu. Dacia Spring je však v rámci potrieb náročného trhu patrične upravené a modernizované elektrické auto. Rozmery štvormiestnej karosérie sú 3734 x 1770 x 1516 mm (d x š x v), rázvor osí kolies má hodnotu 2423 mm. 

Prečítajte si tiež:

Dacia Spring v losom teste prekvapila! (VIDEO)

Vzhľad odpovedá móde zvýšených áut typu SUV a crossover. Dacia Spring nasadila "drsné" detaily ako napr. robustné oplastovanie. Dizajnový jazyk odpovedá skôr starším modelom značky, nedávno predstavené nové Sandero alebo Logan sú už na prvý pohľad výrazne modernejšími autami. Oceľové disky kolies Flexwheels s "puklicami" zasa verne napodobňujú zliatinové disky, no zároveň šetria náklady a tlačia výslednú cenu nadol. Spring je crossoverom so svetlou výškou 150 mm.

Dacia tvrdí, že Spring ponúkne dostatok priestoru pre štyroch pasažierov a ich batožinu. Súčasťou kabíny je aj dostatok odkladacích priestorov s objemom celkovo 23,1 l. Batožinový priestor ponúkne 290 litrov + samostatný priestor pod podlahou (môže mať dojazdovú rezervu). A to je na tak malé auto s dĺžkou 3,73 m veľmi slušná hodnota.