Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb mv sr renault flotila Thumb mv sr renault flotila Thumb renault e tech hybridy 3 e1586018005482

Elektrifikované Renaulty pre Ministerstvo vnútra SR

Renault Slovensko zapožičalo na pol roka Ministerstvu vnútra SR štyri elektrifikované autá. Ide o plug-in hybridný Renault Captur a Mégane E-Tech, hybridné Clio E-Tech a elektromobil ZOE.

Ministerstvo vnútra SR v rámci obmeny svojho vozového parku plánuje do svojej flotily zaradiť aj „zelené vozidlá“, to znamená s určitou formou elektrického pohonu. Zapožičanie nových Renaultov realizovalo kvôli testovaniu v reálnych podmienkach.

Odovzdávanie elektrifikovanej Renault flotily prebehlo v priestoroch Ministerstva vnútra SR v utorok 24. 11. 2020 za prítomnosti fleet manažéra spoločnosti Renault Slovensko Viktora Valašku, generálneho riaditeľa sekcie ekonomiky na Ministerstve vnútra SR Tomáša Opartyho a riaditeľa odboru dopravy na Ministerstve vnútra SR Petra Kohúta.

Odporúčame:

JAZDA Vyskúšali sme hybridný Renault Clio, Captur a Mégane E-TECH. Poznáme slovenské ceny

Medzi požičanými vozidlami je aj elektromobil Renault ZOE, ktorý je najpredávanejším elektromobilom v Európe. Od uvedenia na trh v roku 2010 predali viac ako 336 tisíc kusov vozidiel. Tretia generácia ZOE má výkon 100kW/135k a dojazd na jedno nabitie až 395 km. Renault však nedávno predstavil a začal predávať hybridy E-Tech. Ide o niekoľko modelov s full-hybridnou (Clio) a plug-in hybridnou technológiou (Captur a Mégane). Na slovenskom trhu sú dostupné od septembra.

Prečítajte si tiež:

TEST Renault Clio E-Tech Hybrid: Elektrický doping mu pasuje

Clio hybrid E-Tech vie až 80 % času jazdiť v meste na elektrický pohon. To predstavuje až 40 % úspory paliva v porovnaní so spaľovacím motorom v mestskom cykle. Renault Captur plug-in hybrid E-Tech, prvý PHEV model v segmente B, ponúka až 50 km 100 % elektrickej jazdy v zmiešanom cykle a až 65 km elektrickej jazdy v meste. Captur sa dočká aj svojej full-hybridnej verzie v prvej polovici roka 2021. Podobne ako Captur E-Tech, aj Renault Mégane plug-in hybrid E-Tech má totožnú technológiu s celkovým výkonom 117kW/160k.