Vw 10 2020 1140x190
Thumb mondeo hybrid 01 Thumb ford mondeo hybrid cennik

Ford Mondeo končí s čisto benzínovým motorom. Tieto motory v ponuke ostávajú

V rámci doby elektrifikácie a prísnych emisných noriem Ford odteraz pri benzínových motoroch vsádza len na hybridný pohon. Končí s prepĺňaným turbobenzínovým motorom 1.5 EcoBoost, v hre ostal benzínový 2.0 Hybrid s prevodovkou e-CVT. Dvojlitrový turbodiesel ostáva v ponuke aj naďalej.

Prepĺňaný motor 1.5 EcoBoost ponúkal výkon 121 kW (165 k) a k dispozícii bol so 6-st. manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Turbodiesel 2.0 TDCi EcoBlue ostáva v ponuke naďalej, a to v dvoch výkonových verziách 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Benzínový samodobíjací full-hybrid kombinuje atmosférický benzínový motor s objemom valcov 2.0 l a elektromotor pre systémový výkon 138 kW (187 k). Prevodovka typu e-CVT posiela krútiaci moment výlučne na predné kolesá. 


Mondeo Hybrid ponúka možnosť jazdy na čisto elektrický pohon bez toho, aby vodiči museli dobíjať jeho akumulátor z externého zdroja energie. Mondeo Hybrid za prvých sedem mesiacov tohto roka zvýšil svoj podiel na celkovom objeme predaja modelu Mondeo v Európe o 25 percentv porovnaní s celým rokom 2019. Dnes tak už tvorí viac ako tretinu celého objemu predaja modelu Mondeo.


Mondeo Hybrid ponúka možnosť jazdy na čisto elektrický pohon bez toho, aby vodiči museli dobíjať jeho akumulátor z externého zdroja energie. Mondeo Hybrid za prvých sedem mesiacov tohto roka zvýšil svoj podiel na celkovom objeme predaja modelu Mondeo v Európe o 25 percent v porovnaní s celým rokom 2019. Dnes tak už tvorí viac ako tretinu celého objemu predaja modelu Mondeo.

Minulý rok ponuku rozšírila verzia Mondeo Hybrid ST-Line so športovým dizajnom inšpirovaným radom Ford Performance. Nechýba ani štýlová verzia Titanium a luxusný variant Vignale. Záujemcovia o Mondeo vo štvordverovej verzii a verzii kombi si teraz budú môcť zvoliť hospodárny plne hybridný pohon alebo 2,0-litrový vznetový motor EcoBlue.

100-percentná transformácia modelu Mondeo s benzínovým motorom na plne hybridný pohon predstavuje ďalší významný krok na ceste k elektrifikácii vozidiel Ford. Pre zákazníkov, ktorí ročne najazdia menej ako 20 000 km, je Mondeo Hybrid rozumnou voľbou, dokonca výhodnejšou než verzia so vznetovým motorom, a navyše s možnosťou jazdy na elektrinu bez dobíjania a bez stresu zo sledovania dojazdu,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby.

Ford Mondeo Hybrid ako prechod k elektrickému pohonu

Mondeo Hybrid využíva kombináciu špeciálne vyvinutého 2,0-litrového zážihového motora pracujúceho v Atkinsonovom cykle, elektromotora, generátora a 1,4 kWh lítiovo-iónového akumulátora. Ponúka dojazd a slobodu ako vozidlá s tradičným spaľovacím motorom spojení s úspornosťou a kultivovanosťou elektrického pohonu.

Technológia rekuperačného brzdenia dokáže zachytiť a do akumulátora uložiť až 90 percent energie, ktorá by sa inak pri normálnom brzdení stratila. Elektrický pohon sa využíva na kultivované, tiché štartovanie vozidla, čo je prínosom najmä v meste a pri častom zastavovaní a rozbiehaní, a tiež na podporu zážihového motora kvôli optimalizácii spotreby paliva a emisií CO2

Mondeo Hybrid sa vyrába v továrni v španielskej Valencii, kde začiatkom budúceho roka pribudnú do výrobného programu aj plne hybridné varianty modelov S-MAX a Galaxy.