Top leaderboard 1140x190 po fdb
Thumb fordpuma st linegoldedition 05 Thumb fordpuma st linegoldedition 01 Thumb fordpuma st linegoldedition 02 Thumb fordpuma st linegoldedition 03 Thumb fordpuma st linegoldedition 04 Thumb puma st line gold edition cena

Ford Puma prichádza v špeciálnej edícii ST-Line Gold Edition

Ford minulý rok požiadal fanúšikov značky o pomoc pri navrhovaní špeciálnej edície vysokovýkonného modelu Puma ST s limitovaným počtom kusov.

Takmer 275-tisíc fanúšikov sa zúčastnilo na hlasovaní o farebných kombináciách a štýle prostredníctvom Twitteru a Instagramu a pomohli ste vybrať názov. Výsledkom bola Puma ST Gold Edition – "zlatá edícia" Puma ST. Hotový produkt vyzeral tak dobre, že sa Ford rozhodol použiť podobný špeciálny štýl aj na mladšieho a menej výkonného súrodenca modelu Puma ST – model Puma ST-Line.

Puma ST-Line Gold Edition je v ponuke v dvoch nápadných farebných vyhotoveniach - s lakom karosérie v čiernej farbe Black Agate s pruhmi matnej čiernej farby Matte Black a zlatej Gold Aurora, alebo vo svetlejšej verzii so sivým lakom karosérie Grey Matter s bielymi pruhmi. Obe verzie sú vybavené 18-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin zlatej farby Gold Aurora.

Zlatý motív pokračuje aj vo vnútri a v celom interiéri sa nachádzajú prvky Gold Aurora, vrátane ručnej brzdy a manžety radiacej páky v úprave Sensico.

Súčasťou výbavy je informačno-zábavný systém SYNC 3 s centrálnou osempalcovou dotykovou obrazovkou. V ponuke je aj 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a bezdrôtová nabíjacia podložka pre váš kompatibilný smartfón.

Puma ST-Line Gold Edition je v predaji už aj na Slovensku. K dispozícii je s jedným motorom 1.0 Eco Boost MHEV s výkonom až 114 kW (155 k) a dvojicou prevodoviek. Štandardom je 6-st. manuál, za príplatok 2000 eur dostanete 7-st. dvojspojkovú automatickú prevodovku. Cena Pumy ST-Line Gold Edition začína na 32 490 eur.  

Kompletný cenník nájdete tu: Ford Puma ST-Line Gold Edition CENNÍK 2022