Kia 1140x190
Thumb 1 fuso nomadpro ok Thumb 4 fuso nomadpro ok Thumb 3 fuso nomadpro ok Thumb 2 fuso nomadpro ok Thumb 5 fuso nomadpro ok

FUSO NOMADPro: Mobilné pracovisko

Japonská spoločnosť Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation predstavila koncepčné vozidlo FUSO NOMADPro CANTER, ktoré je navrhnuté ako mobilná kancelária.

Dizajnéri značky FUSO, ktorá je súčasťou Daimler Truck, vyvinuli prototyp mobilnej kancelárie budúcnosti pre flexibilnú prácu v prírode: NOMADPro. Koncepčné vozidlo postavené na báze modelu Canter stvárňuje ideu, ako by mohlo vyzerať komfortné mobilné pracovisko a ponúka novú alternatívu životného štýlu s prácou na diaľku.

Hlavnou črtou nadstavby je krídlové otváranie celej pravej strany, čo umožňuje intenzívny zážitok z práce vonku. V interiéri dominujú prírodné materiály a prvky japonského dizajnu – podlahy a obklady z bambusového dreva, drevené povrchy, sedenie v štýle tatami. Skladací stolík a lavice poskytujú pohodlný pracovný priestor pre dve osoby, súčasťou výbavy je rozkladacia posteľ, štúdiová kuchyňa, umývadlo a sprchovací kút.

Práca z domu a flexibilný pracovný čas sú čoraz častejším trendom v nejednej profesii. S výhodami, ktoré táto zmena prináša, však prichádzajúaj negatívne účinky na fyzické i duševné zdravie. Preto mnohí ľudia začínajú objavovať nové spôsoby, ako dosiahnuť rovnováhu medzi zamestnaním, voľným časom a osobnou pohodou. FUSO NOMADPro ukazuje, ako sa dá pracovať v priamom kontakte s prírodou a otvára množstvo nových možností pre súčasné individuálne pracovné modely.

Koncepčné vozidlo FUSO NOMADPro demonštruje všestrannosť podvozka radu Canter. Vyrobili ho v Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation v spolupráci s Pabco a Dream Drive, predaj pre širokú verejnosť však nie je plánovaný.