Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb peugeot 408 2022 1 Thumb peugeot 408 2022 2 Thumb peugeot 408

Horúca novinka Peugeot 408 sa oficiálne ukáže už koncom júna

Nový Peugeot 408 prichádza sčista-jasna a už o necelý mesiac sa odhalí v celej kráse. Má zaujať dizajnom, ktorý skombinuje prvky SUV a kupé do jedného celku. 

Peugeot zatiaľ o novinke mlčí, v tlačovej správe uvádza len dve podstatné informácie: "Je to  neočakávaný nový automobil Peugeot, ktorý originálnym spôsobom kombinuje charakteristické kódy SUV s dynamickou siluetou Fastback." Pôjde tak o ďalšieho zástupcu nového typu karosérie SUV-kupé. Renault Arkana dostane priameho konkurenta. Druhou informáciou je dátum oficiálnej premiéry, ktorá je naplánovaná na koniec júna 2022.

Niektoré technické informácie však poznáme. Peugeot 408 bude stáť na spoločnej platforme s Peugeotom 308, konkrétne EMP2. Tá okrem spaľovacích motorov dokáže poňať aj plug-in hybridné motorizácie. Peugeot 408 má byť tiež blízkym príbuzným prémiového DS 4, ktoré Francúzi predstavili v roku 2021. Na základe týchto informácií sa už nezávislí grafici pustili do 3D ilustrácii. Tradične jedna z najlepších pochádza od grafika webu Kolesa.ru. Oficiálne zatiaľ Peugeot zverejnil len fotku prednej masky, ktorá však veľa o dizajne nehovorí. Predná časť by však mala byť veľmi podobná novému Peugeotu 308, najmä riešením masky a svetelnej techniky.

PS: Na úvodnej fotke a v článku sú neoficiálne 3D grafické ilustrácie toho, ako by mohol Peugeot 408 vyzerať. Peugeot zatiaľ oficiálne zverejnil iba výrez prednej masky (posledná foto v článku).

Zdroj a foto: Peugeot, Kolesa.ru