Kia 1140x190
Thumb lada niva travel black 2022 Thumb lada niva travel black 1 Thumb lada niva travel black 2 Thumb lada niva travel black

Lada predstavila Nivu Travel Black. Pôjde o najdrahšiu, no stále lacnú verziu

Koncom roka 2020 začala Lada na ruskom trhu ponúkať novú Nivu Travel. Tá teraz prichádza v najdrahšej verzii Black.

"Nová" Niva Travel nie je ničím iným, ako výrazne modernizovaným Chevroletom Niva, resp VAZ-2123, ktorého korene siahajú až do roku 1998. Auto primárne určené pre ruský trh však berie body svojou jednoduchosťou, odolnosťou a schopnosťami v teréne. Navyše, oproti pôvodnej Nive, ktorá ešte stále schádza z liniek ako Lada Legend, je Niva Travel oveľa modernejšia a lepšie vybavená. Predná časť však veľa originality nepobrala a kopíruje Toyotu RAV4. To však nemusí byť na škodu veci. Karoséria má kompaktné rozmery 4 099 x 1 804 x 1653 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvor osí kolies je 2 450 mm. Aj vďaka tomu sa v teréne, tak ako doteraz, nestratí...

Niva Travel teraz prichádza v najdrahšej edícii Black s čiernymi akcentmi, podobne ako kedysi Lada Vesta. Prémiovejší a luxusnejší dojem má zanechať vďaka optickému, ktorý zahŕňa čierne disky kolies, zatmavené vnútra svetiel alebo čierne rámy dverí okolo okien. V interiéri ich dopĺňa čierne čalúnenie sedadiel a stropu. Čerešničkou na torte sú plaketky s odkazom na "Black" edíciu novodobej ruskej legendy.

Najlacnejšia Niva Travel Black by mala podľa prvých informácií stáť 956 000 ruských rubľov (cca 10 907 eur) a v lepšej výbave Lux 1 042 000 rubľov (cca 11 888 eur). Na trhy EÚ sa oficiálne nedostane, no díleri značky vám ju pravdepodobne budú schopní individuálne priviezť a prihlásiť. A aj keď sa touto cestou Niva Travel Black predraží, zákazníkov hľadajúcich odolné a jednoduché auto s pohonom všetkých kolies poteší... Stále bude patriť medzi najlacnejších pracantov s pohonom 4x4.

Pod kapotou je naďalej robustný atmosférický benzínový štvorvalec s objemom 1.7 l, výkonom 59 kW (80 k) a krútiacim momentom 127 Nm. Tandem mu robí 5-stupňová manuálna prevodovka, redukcia a pohon všetkých kolies. Interiér Nivy Travel ako taký má byť oproti staršej evolúcii (Chevrolet Niva) lepšie odhlučnený a značka taktiež zapracovala na širších možnostiach konektivity.