Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb land rover defender hard top Thumb land rover defender hard top  1 Thumb land rover defender hard top  2 Thumb 7ypkxz30p0qfvei13e37 Thumb land rover defender hard top  3 Thumb land rover defender hard top  4 Thumb land rover defender hard top  5 Thumb land rover defender hard top  6 Thumb land rover defender hard top  7 Thumb land rover defender hard top  8

Land Rover Defender Hard Top bol a je pracovnejšou verziou legendy

Nový Land Rover Defender je iný ako rustikálna predchádzajúca generácia. Tým, ktorí netúžia po luxusne prevedenom SUV s offoradovými koreňmi, no dávajú prednosť jednoduchosti a ešte vyššej miere praktickosti, pripravil Land Rover verziu Defender Hard Top.

Land Rover Defender Hard Top síce odnímateľnú strechu paradoxne nemá, no pridal na praktickosti a viac sa približuje k predchádzajúcej, legendárnej generácii Defenderu, ktorá bola kováčsky robustná a bez novodobého pozlátka. Land Rover tak vyslyšal hlasy potenciálnych zákazníkov, ktorým sa zdá nový Defender príliš luxusný, aj keď zároveň treba uznať, že mimoriadne schopný v teréne.

Pozrite si naše video z jazdy s novým Defenderom

Hard Top bez "hore bez"?

Nový Defender Hard Top odkazuje na slávnu minulosť offroadovej legendy, kedy v roku 1950 do ponuky pribudla verzia s odnímateľnou strechou. Ten nový ju nedostane, no paralela s historickým názvom má predstavovať praktickejšie využitie a pracovné nasadenie, napr. pre firmy, ktoré jeho schopnosti ocenia. Len sa naň pozrite, už od pohľadu sa nesnaží okúzliť "pozlátkom", ale sála z neho pracovitosť. Vďaka plechovým diskom sa budúci majitelia nebudú unúvať vziať ho aj do veľmi náročného terénu.

Hard Top je tiež o inom usporiadaní interiéru ako štandardný Defender. Zmaximalizujeme funkcionalitu a využiteľnosť nákladného priestoru nového Defenderu, použitím odolných materiálov a šikovných úložných riešení, aby sme zabezpečili, že prevýši schopnosti ktoréhokoľvek predchádzajúceho Defenderu Hard Top," vysvetlil šéf oddelenia Land Rover Special Vehicle Operations, Michael van der Sande. Zadné bočné okná sú zatmavené, v interiéri pribudlo ešte viac odolných materiáloch (už štandardný Defender má umývateľnú podlahu) a kvôli zameraniu na čo najpraktickejšie prevedenie batožinového priestoru bude vo verzii 110 chýbať tretí rad sedadiel. Predný rad však o možnosť stredného sedadla nepríde. Technické údaje pracovnej verzie Defenderu značka zatiaľ nezverejnila.

Základné atribúty, na ktoré je značka právom hrdá, však ostávajú. Vzduchový podvozok stredne dlhej verzie 110 dokáže zvýšiť svetlú výšku až na 291 mm. Trojdverák 90 štandardne jazdí na klasickom oceľovom podvozku s tlmičmi a vinutými pružinami. Land Rover Defender Hard Top zvládne brodenie až do hĺbky 90 cm a utiahne 3,5 tonový príves. Predný nájazdový uhol je 38 °, zadný 40 ° a  prejazdový uhol má hodnotu 28 °. 

Defender Hard Top sa má do showroomov značky dostať ešte v priebehu roka 2020, schádzať bude z výrobných liniek v nitrianskom závode. Za vývojom stojí divízia špeciálnych vozidiel SVO (Special Vehicle Operations). Podľa prvých informácii sa ceny na britskom trhu začínajú na úrovni 35 500 libier (38 900 eur) bez dane.