Kia 1140x190
Thumb tben8119 Thumb tben8121 Thumb tben8113 Thumb tben8125 Thumb tben8126 Thumb 1r Thumb 2r Thumb 3r Thumb 4r Thumb 5r Thumb 6r Thumb 7r Thumb 8r Thumb 9r Thumb 10r Thumb 11r

Luxusný Range Rover sa premenil na exkluzívne kupé

Aby bolo jasné, toto nie je atrapa kupé v štýle BMW X6. Športový Range Rover SV Coupé má iba jeden pár bočných dverí a je mimoriadne drahý.  

Prihlás sa na odber kanálu Autožurnál:

 

 

Úplne prvý sériový Range Rover uzrel svetlo sveta v roku 1970 a mal výhradne trojdverovú karosériu. Trvalo dlhých jedenásť rokov, kým Briti uviedli na trh praktickejší päťdverový variant, ktorý sa okamžite stal hitom.

Trojdverová verzia potom upadla do zabudnutia, ale automobilka Land Rover ju aktuálne opäť oživila. Na ženevskom autosalóne debutuje Range Rover SV Coupé - trojdverové SUV postavené na báze sériového Range Roveru. V porovnaní s ním má predĺžené bočné dvere a ladne klesajúcu líniu strechy. Rázvor zostal nezmenený.

Fascinujúca je ponuka kolies. K základnej výbave patria disky s priemerom 21 palcov, za príplatok však môžete mať aj 23-palcové kolesá. Nižší postoj auta zabezpečuje upravené vzduchové pruženie.

Luxusne zariadená kabína obsahuje štyri samostatné sedadlá, pričom predné sú čalúnené odlišným odtieňom kože ako zadné. Dvojfarebné zladenie sa objavuje aj na palubnej doske. Nechýbajú vkusné doplnky z pravého dreva a mohutný stredový tunel, vybavený lakťovými opierkami, výduchmi klimatizácie pre zadných cestujúcich a odkladacími priestormi. Intenzívnejší zážitok z jazdy sprostredkuje panoramatická sklenená strecha.

Briti zdôraznili, že Range Rover SV Coupé nie je iba koncept. V pláne je malosériová výroba 999 exemplárov. Montáž zabezpečí divízia Special Vehicle Operations, ktorá sa venuje stavbe prototypov, rôznych športových verzií a áut na prianie. Do veľkej miery ručná výroba má byť zárukou prvotriednej kvality. Napokon, odhadovaná cena sa šplhá k čiastke 270 000 eur.

Pod prednou kapotou nájdeme prepĺňaný benzínový osemvalec s objemom päť litrov, dosahujúci výkon 410 kW (557 k) a najvyšší krútiaci moment 700 Nm. Takto motorizovaný Range Rover akceleruje z pokoja na stovku za päť sekúnd. Maximálna rýchlosť predstavuje 264 km/h.