Vw limited 1140x190  1
Thumb mitsubishi xforce Thumb 2023 mitsubishi xforce ultimate  indonesia  rear view 01 Thumb mitsubishi xforce  2 Thumb mitsubishi xforce  1 Thumb mitsubishi xforce  3 Thumb mitsubishi xforce 01

Mitsubishi Xforce

Pôvodne to mal byť nástupca modelu Mitsubishi ASX. Ten je však už v predaji od marca ale v skutočnosti to nie je novinka. Je to prekapotovaný Renault Captur.

Nový ASX mali vyvinúť z konceptu XForce predstaveného pred rokom na autosalóne vo Vietname. Na nedávnom autosalóne v Indonézii však debutoval sériový Mitsubishi Xforce, ktorý je predurčený pre Áziu, Južnú Ameriku, Afriku a Blízky východ. Napriek tomu, že tento kompaktný crossover vonkajších rozmerov 4.390 x 1.810 x 1.660 mm s rázvorom náprav 2.650 mm a svetlou výškou 222 mm je určený aj na jazdu po nespevnených cestách i ľahkom teréne, jeho 1,5 l benzínový motor s atmosférickým nasávaním (77 kW/105 k, 141 Nm) a bezstupňovou prevodovkou bude poháňať iba predné kolesá. Tento hendikep by mali vyvážiť jazdné režimy, z ktorých väčšina je určená do nevšedných podmienok.

Športový mód mu síce chýba ale zato má okrem bežného aj režim na mokrú, šotolinovú a zablatenú vozovku. Najdôležitejšou úlohou jazdných režimov je riadiť činnosť elektronického systému rozdeľujúceho krútiaci moment medzi predné kolesá. Zvláštnosťou je prístrojovka potiahnutá melírovanou látkou. Pred vodičom leží 8-palcový prístrojový štít a uprostred prístrojovky 12,3-palcová obrazovka zábavno-informačného systému.

Nový model už japonská automobilka vyrába vo svojom indonézskom závode v Jakarte, odkiaľ ho vyváža do zahraničia. S predajom v Európe ani USA sa zatiaľ neráta.