Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb content novy renault 5 autozurnal.com 1 Thumb renault logo designs 7 Thumb renault logo designs 9 Thumb renault logo designs 3 Thumb 2021   renault 5 prototype Thumb renault logo designs 4 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb renault logo designs 5 Thumb renault logo designs Thumb renault logo designs 2

Nové logo Renault predpovedal tento prototyp. Ako sa vám páči?

Renault potvrdil, že nové logo, ktoré sa objavilo na retro prototype 5, bude od roku 2024 zdobiť všetký nové modely značky. Po prvýkrát sa pravdepodobne objaví na novom, elektrickom crossoveri Mégane už budúci rok.

Zmenené logá značiek sú v súčasnosti módou. Paradoxne, zo zložitejších 3D tvarov sa z nich stávajú jednoduchšie, často 2D objekty s minimalistickým štýlom. Jedným z dôvodov je to, že zjednodušené logá vyzerajú lepšie v digitálnej podobe, napr. na obrazovkách monitorov a smartfónov. Logo nedávno zmenil Peugeot, VW, Nissan, Opel alebo KIA. Teraz sa pridáva aj Renault. Nové 2D logo nasadia už budúci rok, od roku 2024 bude na všetkých modeloch značky.

Prvýkrát ukázal Renault nové logo na nedávnom prototype 5 s retro nádychom. Krásny dizajnový kúsok zdobilo menšie logo so zmenenou vizážou a podsvietením. Keď sme ho videli prvýkrát, ešte sme netušili, že o pár rokov sa stane štandardom. A nevedel to asi ani Renault. Gilles Vidal, šéf oddelenia dizajnu francúzskej značky hovorí: "Renault 5 bol pre nás testom. Vzhľadom na nadšenie a veľmi pozitívnu spätnú väzbu, ktorú sme ohľadom loga dostali, sme sa rozhodli uviesť ho do praxe a na sériové vozidlá.“

Na sériové Renaulty sa dostane postupne, s faceliftami alebo uvedením novej generácie. Od roku 2024 však bude na každom novom modeli značky.

Prečítajte si tiež:

Renault 5 je späť! Do roku 2025 bude jedným zo 14 nových áut značky

Nové logo Renault je už 9. prevedením, základný tvar diamantu získalo verziou z roku 1925. Súčasná podoba je tu s nami od roku 1992, no štyri razy ju mierne modifikovali. Najnovšie prevedenie siaha viac do histórie, konkrétne do roku 1972.