Ceed 09 2021 1140x190
Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 6 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 10 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 8 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 9 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 11 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 12 Continental 10 2021 1024x597 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 13 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 1 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 3 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 2 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 4 Thumb dacia sandero 2021 zakladna vabava access autozurnal.com 5

Nové Sandero v úplnom "základe": Lak na plastových dieloch chýba, LED svetlá nie

Aj keď je nová Dacia Sandero oveľa modernejšia a technicky vyspelejšia ako predchodca, na svoje dostupné korene nezabúda. Vo vyšších výbavách veľmi slušne vybavená, v tej najnižšej bude zasa útočiť čo najnižšou cenovkou aj za cenu nelakovaných nárazníkov a spätných zrkadiel. Takto vyzerá nové Sandero v základnej výbave Access.

Ceny na Slovensku ešte nepoznáme, no tie francúzske už áno. Sandero je na tamojšom trhu drahšie, no nie o veľa. Dacia tak splnila úlohu priniesť o niekoľko generácií modernejšie auto (platforma CMF z najnovšieho Clia) s porovnateľnou cenovkou. Na Slovensku by malo byť Sandero ešte dostupnejšie, keďže tradične máme nižšie ceny ako vo Francúzsku. Viac info o výbavách a cenách nájdete v tomto článku: Dacia Sandero má prvé európske ceny. Pohľad do cenníka poteší!

Na fotkách z francúzskeho konfigurátora vidíte najlacnejšiu Daciu Sandero Acces za 8690 eur. Pod kapotou má atmosférický benzínový trojvalec s výkonom 49 kW (67 k) a 95 Nm krútiaceho momentu. Vonkajší kabát sa musí zaobísť bez lakovaných plastových dielov, ako sú nárazníky, kľučky dverí alebo spätné zrkadlá. Disky kolies sú plechové, okrasné kryty chýbajú. Čo však nechýba sú LED predné svetlá už v základnej výbave! To nemá ani nový Citroen C4, ktorý v základe stavil na halogénové stretávacie svetlá.


Odporúčame:

Nová Dacia Sandero a Logan prezrádza technické údaje. Poznáme tiež nárast rozmerov

Nové Sandero však pridalo na základnej výbave. Už v najnižšom stupni Access dostanete spomínané LED svetlá, 6 airbagov, palubný počítač, tónované sklá, výškovo nastaviteľný volant, elektrické predné okná, detekciu tlaku v pneumatikách, obmedzovač rýchlosti, Isofix alebo autonómne brzdenie (pracujúce pri rýchlosti 30 - 140 km/h). To na dnešnú dobu nie je žiadne terno, ale optikou ceny ide o výbornú ponuku. Takto vybavené Sandero bude na Slovensku odhadom ešte o cca 400 eur lacnejšie. Manuálna klimatizácia v základe síce chýba, no tento trend je zreteľný aj pri iných značkách. Za komfort na palube si treba priplatiť...

Stredný stupeň Essentiel stojí vo Francúzsku 9890 eur, má už aj klimatizáciu a lakované nárazníky. V galérii pridávame tiež fotky takto vybaveného Sandera.

Dacia Sandero 2021 vo výbave Essentiel