Kia 1140x190
Thumb nove volvo xc90 Thumb next gen volvo exc90 patent image  1 Thumb next gen volvo exc90 patent image  2 Thumb next generation volvo xc90 rendering based on patent images Thumb next gen volvo exc90 patent image  3 Thumb next gen volvo exc90 patent image Thumb volvo exc90 patent image  1 Thumb volvo exc90 patent image  2 Thumb volvo exc90 patent image  3 Thumb volvo exc90 patent image Thumb nove volvo xc90

Nové Volvo XC90/Embla vykreslené na základe patentových záberov

Len pred pár dňami unikli na svetlo svetla patentové snímky nástupcu súčasného Volva XC90. Plne elektrické SUV má prísť v roku 2023 a už dlhšie sa šepká, že zmení meno na Volvo Embla. Oficiálne odhalenie je naplánované na záver roka 2022. Známy grafik vykreslil možnú a pravdepodobnú podobu novinky podľa spomínaných patentových snímkov. 

Volvo predstavilo druhú generáciu XC90 pred viac ako ôsmimi rokmi a tá starne s gráciou. Stále vyzerá sviežo a moderne. Nástupca je však predo dvermi.  Novinka však bude (súdiac podľa uzatvorenej masky chladiča) čisto elektrickým modelom. Dizajnovo pôjde skôr o evolúciu súčasných tvarov s trochou korenia Polestaru a modernejšími detailmi, vrátane zapustených kľučiek dverí. Aj keď ide o neoficiálne ilustrácie, proporcie a detaily grafik webu Kolesa vykreslil na základe oficiálnych patentových snímkov. Dve nové 3D ilustrácie tak dávajú celkom presný pohľad na to, ako bude nové švédske SUV vyzerať.

Okolo nástupcu Volva XC90 však zatiaľ panuje niekoľko nejasností. Patentové snímky môžu odkazovať aj na facelift súčasnej generácie Volva XC90. CEO značky totiž potvrdil, že súčasná generácia sa bude predávať po boku nového, plne elektrického nástupcu a prejde štylistickými zmenami. Tak či onak, pravdepodobnejšia je prvá verzia a na záberoch vidíte novú generáciu s čisto elektrickým pohonom. Budeme vás informovať.

Prečítajte si tiež:

Volvo C40 Recharge Twin 2022: Šokujúco rýchla dizajnovka (VIDEOTEST)