Thumb 2024 range rover sport sv autozurnal Thumb 2024 range rover sport sv 4 Thumb 2024 range rover sport sv 3 Thumb 2024 range rover sport sv 1 Thumb 2024 range rover sport sv 5 Thumb 2024 range rover sport sv 6 Thumb 2024 range rover sport sv 7 Thumb 2024 range rover sport sv 8 Thumb 2024 range rover sport sv 9 Thumb 2024 range rover sport sv 10 Thumb 2024 range rover sport sv 11 Thumb 2024 range rover sport sv 12 Thumb 2024 range rover sport sv 13 Thumb 2024 range rover sport sv 14 Thumb 2024 range rover sport sv 15 Thumb 2024 range rover sport sv 16 Thumb 2024 range rover sport sv 17 Thumb 2024 range rover sport sv 18 Thumb 2024 range rover sport sv 19 Thumb 2024 range rover sport sv 20 Thumb 2024 range rover sport sv Thumb range rover sport 24my electrifying performance infographic Thumb range rover sport sv location 001 Thumb range rover sport sv 23inch carbon wheel  brake caliper Thumb range rover sport sv location 003 Thumb rrs 24my sv studio 006 310523

Nový Range Rover Sport SV prináša brutálny výkon, jedinečné odpruženie a sedadlá, ktoré znižujú úzkosť

Nový Range Rover Sport SV predstavuje najvýkonnejší a najdynamickejší model Range Rover Sport všetkých čias. Rad technológií zahŕňa podľa značky najpokročilejší systém odpruženia vo svojej triede a senzorický audio systém s wellness benefitmi.

Poháňa ho výlučne prepraxovaný 4,4-litrový turbobenzínový motor V8 s mild-hybridnou technikou s výkonom 467 kW (635 k) a krútiacim momentom 750 Nm, čo je o 44 kW (60 k) a 50 Nm viac ako poskytoval preplňovaný 5,0-litrový motor V8 v modeli Range Rover Sport SVR predchádzajúcej generácie. Range Rover Sport SV zrýchli z 0 na 100 km/h už za 3,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 290 km/h. Spotreba paliva a emisie CO2 klesli oproti predchádzajúcemu modelu s výkonom 423 kW (575 k) o 15 percent.

Celkovo sa podarilo ušetriť na kombinácii dielov až 76 kg, vrátane svetovej premiéry na požiadanie dodávaných 23-palcových karbónových diskov kolies Carbon Fibre Wheel na sériovom automobile, karbón-keramických bŕzd Carbon Ceramic Brakes (prvýkrát na požiadanie k dispozícii pre Range Rover) a štandardne montovaných aerodynamických vylepšení vrátane kapoty z uhlíkových vlákien.

Systém odpruženia 6D Dynamics predstavuje svetovo prvú kombináciu hydraulických prepojených tlmičov, výškovo nastaviteľných vzduchových pružín a regulácie nakláňania. Tento revolučný semiaktívny systém, ktorý odstraňuje potrebu konvenčných stabilizátorov, znižuje nakláňanie, aby udržal takmer rovnú polohu karosérie aj počas extrémnych prejazdov zákrut a akcelerácie, pričom zároveň znižuje hmotnosť, zvyšuje priľnavosť a prináša výhody v oblasti pohodlia a kultivovanosti. Odpruženie 6D Dynamics, ktoré je, v závislosti od zvoleného režimu jazdy, o 10 mm až 25 mm nižšie ako ostatné modely Range Rover Sport, bezproblémovo spolupracuje so súpravou pokročilých systémov podvozku a odpruženia. 

Range Rover Sport SV obsahuje aj špeciálne vyvinuté komponenty podvozku vrátane nového zadného pomocného rámu a nových závesov s prepracovanou geometriou a tuhosťou. Nová tyč riadenia s elektronickým posilňovačom má najrýchlejší prevodový pomer zo všetkých Range Roverov. Značka prvý raz používa zadné pneumatiky so šírkou 305 mm, ktoré sú o 20 mm širšie ako predné pneumatiky so šírkou 285 mm. Tieto rozmery so štandardne dodávanými pneumatikami Michelin Pilot Sport All Season 4 umožňujú dynamické nastavenie s preferenciou zadných kolies, ktoré zvyšuje priľnavosť, stabilitu a trakciu. Zvýšená tuhosť zadnej časti pomáha zaistiť okamžitú odozvu riadenia.

Nový model Range Rover Sport SV na celoročných pneumatikách dokáže generovať priečne zrýchlenie presahujúce hodnotu 1,1 G. To predstavuje 22-percentný nárast oproti predchádzajúcej generácii modelu Range Rover Sport SVR na letných pneumatikách a je porovnateľné so športovými okruhovými vozidlami. Klienti si môžu vybrať medzi štandardnými kovovými brzdami Dual-Cast a voliteľnou karbón-keramickou technológiou bŕzd. Bez ohľadu na použitú technológiu bŕzd sú unikátne osempiestikové predné strmene Brembo Octyma najväčšie, aké sa kedy dostali na model značky Range Rover. 

Na ďalšie zníženie hmotnosti si klienti nového modelu Range Rover Sport SV môžu vybrať prvé ultraľahké 23-palcové disky kolies z uhlíkových vlákien namontované na sériovom vozidle. Tieto inovatívne delené päťlúčové disky kolies, ktoré sú k dispozícii ako voliteľná výbava, ušetria v každom rohu takmer 9 kg a spolu 35,6 kg v porovnaní s konvenčnými 23-palcovými diskami kolies z liatej zliatiny.

Dizajn exteriéru nového modelu Range Rover Sport SV obsahuje exkluzívnu prednú časť s vylepšeným prúdením vzduchu, upravené spodné časti bokov boky karosérie a funkčné štvorcové koncovky aktívneho výfukového systému s uhlíkovými vláknami. Karbónové detaily na nápise Range Rover, lamely predného nárazníka, lem mriežky, vetracie otvory na kapote a bočné vetracie otvory môže doplniť odhalená povrchová úprava strednej časti kapotyz uhlíkových vlákien.

Interiéru dominujú exkluzívne sedadlá SV Performance Seats potiahnuté saténovými uhlíkovými vláknami vybavené integrovanými opierkami hlavy, tvarovanejšími bočnicami a osvetlenými logami SV na operadlách. K dispozícii je nový interiér Ultrafabrics s ľahkou, bezšvovou textíliou 3D Knit to form. Za volantom s výraznejšími palcovými úchytmi sa vo svetovej premiére nachádzajú prvé priesvitné radiace pádla s podsvietenými okrajmi.

Range Rover Sport SV predstavuje sedadlá Body and Soul Seat (BASS), viacrozmerný zvukový zážitok s wellness benefitmi, ktorý umožňuje cestujúcim na predných sedadlách precítiť zvuk. Ide o prvé sériovo vyrábané vozidlo, ktoré obsahuje dotykový audio systém od lídra v odvetví SUBPAC – technológiu, ktorú používajú špičkoví svetoví štúdioví umelci a skladatelia.

Začlenením softvéru SUBPAC na optimalizáciu AI a prevodníkov zarovnaných s operadlami pasažierov na predných sedadlách Body and Soul Seat analyzuje médiá v reálnom čase, pričom generuje zvukové vibrácie s vysokou vernosťou. Tento systém funguje v kombinácii s ozvučením Meridian Signature Sound System s 29 reproduktormi a s výkonom 1 430 W. Okrem ponorenia sa do hudby môžu programy Body and Soul Seat Wellness pomôcť zlepšiť duševnú a fyziologickú pohodu cestujúcich na predných sedadlách ovplyvňovaním variability srdcovej frekvencie (HRV) – zmeny v čase medzi jednotlivými údermi srdca. Vysoká HRV je indikátorom nižšej úrovne stresu a relaxácie.

Ako ukázali štúdie, tak šesť špeciálne vyvinutých skladieb Relax, Calm, Balance, Focus, Energize a Wake Up (Relax, Pokoj, Rovnováha, Sústredenie, Vzpruženie a Zobudenie) navrhnutých v spolupráci s inštitúciami Coventry Universitys National Transport Design Centre a School of Media and Performing Arts – by mohlo ovplyvniť HRV cestujúcich, a to buď pomôcť znížiť im úzkosť, alebo zlepšiť ich kognitívne reakcie.

Vylepšenia modelového radu Range Rover Sport

Okrem predstavenia Range Rover Sport SV dostal celý modelový rad viacero vylepšení vrátane nového plug-in hybridného pohonu s predĺženým elektrickým dojazdom a integrácie najnovšej generácie informačno-zábavnej technológie Pivi Pro. Výkon a spotrebu vylepšili vynovené plug-in hybridné pohonné jednotky, pričom nový motor P550e – nahrádzajúci P510e – ponúka elektrický dojazd až 121 km (o 8 km viac). Nový plug-in hybrid P550e s novým nastavením prevodovky sa pripája k rozsiahlemu radu pohonných jednotiek pre rodinu Range Rover Sport. V kombinácii s 3,0-litrovým šesťvalcovým benzínovým motorom Ingenium produkuje plug-in hybrid výkon 404 kW (550 k) a krútiaci moment 800 Nm. Vďaka vylepšenému elektromotoru a prevodovke poskytuje plug-in hybrid lepšie reakcie ako predtým. S využitím oboch zdrojov energie dokáže verzia P550e zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy, pričom predtým to bolo 5,4 sekundy.

Okrem toho verzia s označením P530 V8 teraz prvýkrát využíva technológiu mild-hybrid (MHEV). Systém MHEV znižuje spotrebu využívaním energie zachytenej pri spomaľovaní a brzdení a spolu s tým aj vylepšené reakcie, keď sa uložená energia uvoľňuje pri zrýchľovaní, v kombinácii s ďalšími výhodami systému, vrátane hladších reakcií funkcie štart/stop.

Technológia Country Road Assist sa v modeli Range Rover Sport prvýkrát používa aj na zvýšenie pohodlia cestujúcich pri používaní adaptívneho tempomatu. Inteligentný systém využíva navigačné údaje na automatické prispôsobenie požadovanej rýchlosti, pričom zohľadňuje zákruty na ceste a zmeny povolenej rýchlosti a podľa toho bez námahy zrýchľuje alebo spomaľuje vozidlo.

Vylepšený rad Range Rover Sport pre modelový rok 2024 je teraz k dispozícii za nasledujúce ceny: Range Rover Sport začína na 94 700,- € (pre vstupný model D250 SE vrátane dane). Range Rover Sport SV P635 EDITION ONE začína na 208 520,- €.