Suv bonus electric bannery 1140x190 02
Thumb austral Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 4 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 3 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 2 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 6 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 7 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 9 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 8 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 10 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 11 Thumb renault austral 2022 ofici lne autozurnal.com 5 Thumb 4control renault

Nový Renault Austral 2022 je oficiálne tu! (VIDEO)

Nový Renault Austral je oficiálne tu a nemá ľahkú misiu. V hierarchii francúzskej značky nahrádza hneď niekoľko áut - Kadjar, Talisman, Scenic a Grand Scenic a do budúcna sa šepká aj o Koleose. Renault si tak na ňom dal patrične záležať a podľa prvých dojmov a informácií sa môže výsledkom naozaj pochváliť. Poďme sa na nový Austral spoločne podrobnejšie pozrieť.

Video zo statickej prezentácie a prvé dojmy:


Nový Austral je prvým modelom Renaultu, ktorý používa aliančnú platformu CMF-CD. Využívať ju budú kompaktné modely a modely strednej triedy. Stojí na nej aj Nissan Qashqai. K dizajnu len v krátkosti spomeniem, že ide o nový dizajnový jazyk značky, po prvýkrát použitý na novom Renaulte Megane E-Tech Electric. Austral sa mu do veľkej miery podobá, samozrejme pôsobí robustnejšie a predná maska má klasický gril, keďže pod kapotou sú aj spaľovacie motory. Predné svetlá vo vrcholnej podobe nasadia LED Matrix technológiu. Podrobnejšie vám Austral predstavujeme na vyššie priloženom videu zo statickej prezentácie.

Auto je dlhé 4,51 m, rázvor náprav má 2,67 m, vysoké je 1,62 m a široké 1,83 m. Rozmerovo teda klasické kompaktné SUV, konkurent modelov ako Škoda Karoq, Volkswagen Tiguan, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Peugeot 3008 a iných.

Austral sľubuje tiež potešenie z jazdy. A nie je to len marketingovou frázou, známou takmer z každej jednej tlačovej správy pri uvedení novinky na trh. Kompaktné SUV totiž využije špecialitu Renaultu, integrálnu zadnú nápravu 4Control, ktorá natáča kolesá v smere jazdy pre agilnejšie jazdné vlastnosti a nižšiu mieru nedotáčavosti. Využíva ju napr. aj famózny hothatch Renault Mégane R.S. V nízkych rýchlostiach zasa opačným natáčaním zadných kolies v porovnaní s prednými zmenšuje polomer otáčania a zlepšuje manévrovateľnosť v úzkych priestoroch.

Novinka jazdí na kolesách od 17 do 20 palcov, pričom 20-tky majú celkom úzky rozmer 235/45 R20. Svetlá výška má na pomery kompaktných SUV štandardnú hodnotu 17 cm.

V Australe bude najnovšia evolúcia 4Controlu s 5° natáčaním a nezávislým zavesením zadných kolies. Modely bez 4Control systému budú mať vzadu jednoduchú nápravu s torznou priečkou. Verzia s riaditeľnou zadnou nápravou má tiež rýchlejší prevod riadenia (14,7:1 vs 13:1) pre ešte obratnejšie jazdné vlastnosti. 11,5 metrový priemer otáčania pri klasickej verzii klesne na 10,1 metra pri verzii s 4Controlom. A to je hodnota malých áut segmentu B! S Australom bude radosť parkovať. 

Renault tvrdí, že tuhá karoséria v spolupráci s optimalizovanými tlmičmi a odpružením pomohli výrazne znížiť vibrácie a hluk pre ešte lepší komfort jazdy. Pevnosť rámu karosérie dosiahli bez výrazného zvýšenia hmotnosti vozidla vďaka použitiu materiálov, ako je hliník (dvere, poloosy). Smutnou správou je, že Renault nebude Austral ponúkať s pohonom všetkých kolies. Vystačiť si musíme s pohonom predných kolies a vylepšeným systémom trakčnej kontroly Extended Grip. Škoda...

Pokračujte na ďalšej stránke článku.